MSWiA: Decyzja o podwyżkach cofnięta

MSWiA: Decyzja o podwyżkach cofnięta

Decyzja Teresy Piotrowskiej o przyznaniu podwyżek dla kierownictwa służb została cofnięta - poinformował wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. 

Jak już informowaliśmy, przed swoich odejściem Teresa Piotrowska zdecydowała o podwyższeniu dodatków funkcyjnych komendantom i zastępcom Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Głównej Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Przyznane podwyżki wynosiły od kilkuset złotych do około 2 tys. złotych. Wzrost uposażeń przekładał się jednak na zwiększenie podstawy wymiaru emerytury. – Po miesiącu ich obowiązywania, od 1 grudnia, chcemy przywrócić status quo ante, czyli przywrócić wynagrodzenia komendantów i zastępców do poprzedniej wysokości – wskazał wiceminister.

Zieliński zapowiedział, że ministerstwo przeznaczy z Funduszu Nagród Ministra 1 mln złotych na nagrody dla szeregowych funkcjonariuszy służb podległych pod MSWiA.  Jednorazowa nagroda może wynieść nawet 2500 zł brutto. – Nowością jest to, że kandydatów do nagród mogą zgłaszać również instytucje, np. samorządy terytorialne – wyjaśnił wiceminister. Dodał, że funkcjonariuszy mogą również zgłaszać obywatele.

Strażacki.pl

Decyzja Teresy Piotrowskiej o przyznaniu podwyżek dla kierownictwa służb została cofnięta - poinformo

Czytaj również