Poznań

Niewybuch na ulicy Długosza w Poznaniu

Niewybuch na ulicy Długosza w Poznaniu

W środowy poranek (25.11.2015), przed godziną 9.00 poznańskie służby zostały poinformowane o niewybuchu znalezionym przy ulicy Długosza podczas prowadzenia prac ziemnych. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz Policja.

Jak informuje dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu oraz Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, pocisk z naruszoną konstrukcją został znaleziony w pobliżu kamienicy przy ul. Długosza (nieopodal skrzyżowania z ul.Dąbrowskiego), jego długość wynosiła 50 cm.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby zabezpieczyły miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania oraz podjęły ewakuację pobliskich kamienic, która jednak została przerwana przez przybyłych na miejsce zdarzenia po godzinie 11 saperów i szybkim zabezpieczeniu znaleziska.

Miejsce prowadzenia prac ziemnych zostało dodatkowo sprawdzone pod kątem znajdowania się w nim innych niewybuchów, a następnie sam odnaleziony pocisk został zabrany z miejsca zdarzenia przez saperów.

W trakcie działań zamknięta dla ruchu została ul.Długosza na odcinku od ul.Dąbrowskiego do ul.Galla Anonima. Na miejscu obecny był także Nadzór Ruchu oraz specjalny autobus MPK Poznań, w którym na czas akcji schronienie znaleźć mogli ewakuowani mieszkańcy. Całość działań w tym miejscu trwała do godziny 12:00.

Strażacki.pl

W środowy poranek (25.11.2015), przed godziną 9.00 poznańskie służby zostały poinformowane o niewybu


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również