Warszawa

Na Okęciu powstanie nowa strażnica WSP

Na Okęciu powstanie nowa strażnica WSP

Do końca września 2017 roku na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie powstanie nowa strażnica Wojskowej Lotniskowej Straży Pożarnej. Stary budynek zostanie zburzony.

Pracę o wartości ponad 5 mln zrealizuje konsorcjum firm Stok z Otwocka i Stekop z Warszawy. W ramach zawartej umowy obecna strażnica zostanie zburzona a na jej miejscu powstanie trzykondygnacyjny budynek składający się z części administracyjnej, biurowej, socjalnej, garażowej i techniczno - biurowej. Powstanie również infrastruktura towarzysząca w postaci placu manewrowego, dróg dojazdowych i oświetlenia zewnętrznego. Na parterze budynku usytuowane będą 4 stanowiska na samochody ratowniczo - gaśnicze oraz pomieszczenie do mycia ubrań gazoszczelnych, warsztat, pomieszczenia techniczne i magazyny.   

Budynek wybudowany zostanie na potrzeby rozmieszczenia i utrzymania w gotowości sił i środków Wojskowej Lotniskowej Straży Pożarnej III kategorii, do osiągnięcia zalecanych czasów reagowania tj. maksymalnie 3 minut czasu dojazdu do płyt postojowych statków powietrznych w optymalnych warunkach widoczności i nawierzchni.

1. Baza Lotnictwa Transportowego działa od 2012 rok jej głównym zadaniem jest realizacja transportu powietrznego najważniejszych osób w państwie. Jednostka podległa pod 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Wojskowa Straż Pożarna 1 BLTr dysponuje czterema samochodami tj. średnim samochodem ratowniczo - gaśniczym Iveco Eurocargo/Szczęśniak, ciężkim samochodem ratowniczo - gaśniczym Jelcz oraz dwoma ciężkimi lotniskowymi samochodami ratowniczo - gaśniczymi MAN i Scania.

Całkowita wartość prac to 5 mln 100 tys zł.

nowawlspokecie

Strażacki.pl

Do końca września 2017 roku na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie powstanie nowa straż


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Czytaj również

blog comments powered by Disqus