Olsztyn

Nowe… opony dla olsztyńskich strażaków

Nowe… opony dla olsztyńskich strażaków

W piątek, 4 grudnia w garażach JRG 1 w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Michelin Polska kompletu opon do DUT 0502-S.

- Niech służą przede wszystkim ćwiczeniom i niech się dobrze spisują - powiedział Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie, który w trakcie uroczystości przekazał opony komendantowi miejskiemu bryg. Andrzejowi Górzyńskiemu. Akt przekazania odebrał dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Olsztynie mł.bryg. Jarosław Przybułowski.

W uroczystości wzięli udział również: Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP w Olsztynie st.bryg. Mirosław Rutecki, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz szef Serwisu Bezpieczeństwa Michelin Olsztyn Pan Paweł Drzewiecki oraz Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Olsztyńskiego Starostwa Zbigniew Załuski – reprezentujący Starostę Olsztyńskiego.

Do strażaków trafiło sześć opon MICHELIN X-CRANE+TL 170F, każda z nich ma ponad metr wysokości i nośność 50 ton. Ich łączna wartość to 54 tysiące złotych.

DUT 0502-S to ciężki dźwig ratowniczy z napędem 6x6 i maksymalnym udźwigu 50 ton, wyprodukowany przez firmę Bumar-Łabędy. Wykorzystywany jest głównie do usuwania skutków większych wypadków drogowych.  Pojazd wchodzi w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego ‘ŻURAW’ Olsztyn - Ostróda.

Foto. Marcin Kierul, Urząd Miasta Olsztyn 

Strażacki.pl

W piątek, 4 grudnia w garażach JRG 1 w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Micheli

Galeria

Czytaj również