Wysokie Mazowieckie

Nowe samochody dla wysokomazowieckich strażaków

Nowe samochody dla wysokomazowieckich strażaków
W sobotę, 28 listopada na placu przed Komendą Powiatową PSP w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów. 
 
W uroczystości udział wzięli między innymi: st. bryg. Andrzej Sobolewski - II Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Jan Gradkowski Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Białymstoku, Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego, Jacek Bogucki sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki, samorządowcy z terenu powiatu wysokomazowieckiego oraz kadra kierownicza i strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem. 
 
W sumie strażacy otrzymali dwa nowe samochody, pierwszy z nich to średni samochód ratowniczo - gaśniczy zabudowany przez firmę Szczęśniak na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E28 4x4, posiada zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 250 litrów oraz autopompę o wydajności 2700 l/min. Samochód trafił do komendy z pełnym wyposażeniem. Został zakupiony w ramach projektu „ Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Do jednostek na terenie kraju trafiło 10 takich pojazdów, a koszt jednego to prawie 896 tysięcy złotych. 
 
Drugim nowym nabytkiem jest samochód operacyjny Kia Sportage, na co dzień będzie użytkowany przez Komendę Powiatową PSP. Zastąpi Opla Astrę. 
 
Iveco zastąpi wysłużonego Stara 14.227/ISS Wawrzaszek, który został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Wielkiej w gminie Czyżew. Kluczki do samochodu odebrała Anna Bogucka - Burmistrz Czyżewa.
 
Foto. Wysokomazowiecki24
 
Strażacki.pl

W sobotę, 28 listopada na placu przed Komendą Powiatową PSP w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroc

Galeria

Czytaj również