Tarnowskie Góry

Nowe samochody tarnogórskich strażaków

Nowe samochody tarnogórskich strażaków
Cztery nowe samochody - Scania, MAN i dwa Fordy - mają od dziś do dyspozycji strażacy z Tarnowskich Gór i Radzionkowa. 1 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów.
 
Kluczyki wręczył dowódcom jednostek ratowniczo-gaśniczych śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Marek Rączka, a gospodarzem uroczystości przekazania samochodów był starszy brygadier Ryszard Świderski, komendant powiatowy PSP w Tarnowskich Górach.
 
Trzy z czterech nowych samochodów zostały sfinansowane w całości ze środków unijnych, z programu "Infrastruktura i środowisko". Ford trafił do Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w Radzionkowie, gdzie zastąpił Lublina z 1998 roku. Samochód kwatermistrzowski Scania zastąpił w tarnogórskiej jednostce wysłużonego Stara z 1986 roku. Ciężki ratowniczo-gaśniczy MAN sfinansowany z projektu "Wsparcie techniczne ratownictwa ekologicznego i chemicznego" zastąpił Jelcza z 1998 roku.
Ostatnim samochodem jest bus marki Ford Turneo, zakupiony z funduszy Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach.
 
Podczas uroczystości komendant Świderski poinformował o planach budowy nowej siedziby komendy powiatowej na gruntach, które ma przekazać Państwowej Straży Pożarnej gmina Tarnowskie Góry.
 
 
Foto. Powiat tarnogórski
 
Strażacki.pl

Cztery nowe samochody - Scania, MAN i dwa Fordy - mają od dziś do dyspozycji strażacy z Tarnow

Galeria

Czytaj również