Opole

Nowy Iveco Eurocargo ML w JRG nr 1 w Opolu

Nowy Iveco Eurocargo ML w JRG nr 1 w Opolu

W dniu 5 września 2019r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbył się uroczysty apel z okazji przekazania oraz poświęcenia średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii terenowej do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie Iveco Eurocargo ML.

W uroczystościach udział wzięła Wicewojewoda Opolski Violetta Porowska oraz Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Krzysztof Kędryk, którzy wręczyli akt przekazania pojazdu na ręce Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, bryg. Leszka Koksanowicza. 


Zarówno Pani Wojewoda jak i Opolski Komendant Wojewódzki podkreślali, że przekazany Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu pojazd, w dużym stopniu usprawni działania ratowniczo – gaśnicze zarówno na terenie miasta Opola jak i powiatu opolskiego, co będzie miało wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców tego terenu.

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy Iveco Eurocargo ML, wykorzystywany będzie przez strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 z siedzibą w Opolu.

Jest to pojazd uterenowiony, którego zasadniczym zadaniem i przeznaczeniem jest możliwość gaszenia pożarów w trudno dostępnych terenie, m.in. w obszarach leśnych. Pojazd ten posiada zbiornik wodny o pojemności 2,5 m3, dwuzakresową autopompę pożarniczą oraz m.in. system piany sprężonej. Ponadto strażacy będą mogli korzystać z dwóch wysokociśnieniownych linii szybkiego natarcia, umiejscowionych po obu bokach pojazdu oraz instalacji zraszaczowej do celów gaśniczych. W zabudowie tego samochodu znajduje się również pełna armatura wodno – pianowa, sprzęt mechaniczny w tym pilarki łańcuchowe oraz wielofunkcyjne narzędzia ratownicze.

Wartość przekazanego pojazdu szacuje się na kwotę pond 1.2 mln zł. Zakup pojazdu został współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Piotr Bibułowicz
Oficer prasowy KM PSP w Opolu.

Źródło: KM PSP w Opolu

Strażacki.pl

W dniu 5 września 2019r. w Komendzie Miejskie

Galeria

Czytaj również