Dobre Miasto

Nowy samochód w OSP Dobre Miasto [FILM]

Nowy samochód w OSP Dobre Miasto [FILM]

Na wyposażenie dobromiejskiej straży pożarnej po kilku latach starań, trafił nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.  22 stycznia zakończyło się szkolenie z prowadzenia i obsługi pojazdu przeprowadzone przez przedstawicieli dostawcy.

Samochód zabudowany został przez firmę Pojazdy Specjalne Szcześniak w Bielsku – Białej, na wzmocnionym, przeznaczonym pod zabudowę pożarnicząpodwoziu, samochodu terenowego IVECO Eurocargo. Pojazd charakteryzuje m.in. stałym napędem wszystkich kół w układzie 4x4, wzmocnionym zawieszeniem umożliwiającym poruszanie się poza drogami utwardzonymi z możliwością pokonywania niewielkich przeszkód terenowych oraz brodzenia w wodzie do głębokości 80 cm. 

Z zewnątrz pozornie wygląda jak zwykły średni samochód gaśniczy jednak przeznaczenie pojazdu jest inne.

Wyposażenie samochodu to przede wszystkim: zestawy hydrauliczne nożyc i rozpieraczy, wysokociśnieniowe pneumatyczne poduszki podnoszące, spalinowe pilarki i piły, zestawy ratownictwa medycznego PSP R 1 i PSP R2, zestaw reanimacyjny, zestawy uprzęży i lin ratowniczych, agregat prądotwórczy, zestawy pomp chemicznych do cieczy niebezpiecznych, pompy szlamowe, wyciągarki elektryczna i ręczna, zestawy narzędzi, aparaty ochrony dróg oddechowych, kombinezony chemoodporne, sprzęt pomiarowy do rozpoznawania zagrożeń chemicznych, zestaw ratowniczy do zbierania rozlanej rtęci, maty sorpcyjne, zestaw zapór sorpcyjnych, sanie i suche skafandry do ratownictwa na lodzie i w wodzie. Uzupełnienie stanowi moduł gaśniczy co pozwala również na wykorzystanie pojazdu podczas gaszenia pożarów.

Samochód ten będzie wykorzystywany głównie do prowadzenia działań specjalistycznych z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, chemiczno – ekologicznego, wodnego oraz wysokościowego (zgodnie z zasadami ratownictwa w ksrg na poziomie podstawowym).

Zastąpi obecnie eksploatowany lekki samochód ratownictwa technicznego, który wraz wyposażeniem zostanie nieodpłatnie przekazany do innej jednostki na terenie gminy Dobre Miasto. 
Zakup pojazdu był możliwy dzięki pozyskaniu przez jednostkę OSP dotacji w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych i wsparciu Gminy Dobre Miasto.

Info/foto/film dzięki uprzejmości Straż Pożarna Dobre Miasto

Strażacki.pl

Na wyposażenie dobromiejskiej straży pożarnej po kilku latach starań, tra


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus