Gowarzewo

Nowy wóz w OSP Gowarzewo!

 Nowy wóz w OSP Gowarzewo!
W miniony piatek (28.12.2018) wieczorem strażacy z OSP Gowarzewo (pow. Poznański) powitali swój nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.
Jest to wóz typu GCBA 5/32 zabudowany na podwoziu nowej generacji SCANIA P410XT z napędem 4x4.Nowy wóz typu GCBA w OSP Gowarzewo został zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej na podwoziu SCANIA P410XT z napędem 4×4, wyposażonym w jednomodułową, czterodrzwiową kabinę, dostosowaną do przewozu 6 osób (układ miejsc 1+1+4), a także silnik o mocy 410 KM i automatycznę skrzynię biegów. Jest to pierwszy pojazd serii XT w województwie Wielkopolskim. Nowy samochód zastąpi wysłużonego Stara 244.
 
Na wyposażenie składają się: zbiornik na wodę o poj. 5 000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompa dwuzakresowa typu A32/8-2,5/40, działko wodno-pianowe o regulowanym natężeniu przepływu 1600, 2400, 3200 dm3/min., linię szybkiego natarcia, pneumatycznie wysuwany teleskopowy maszt oświetleniowy, zraszacze podwoziowe oraz wciągarka elektryczna. Uzupełnieniem jest armatura wodno-pianowa, sprzęt gaśniczy, aparaty ochrony układu oddechowego, zestaw narzędzi hydraulicznych WEBER, agregat oddymiający, agregat hydrauliczny, pompa szlamowa, zestaw PSP-R1, sprzęt do stabilizacji pojazdów, pilarki  spalinowe oraz sprzęt pomocniczy.
 
Info/foto dzięki uprzejmości OSP Gowarzewo
 
Strażacki.pl


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus