Kraj

Oświadczenie dot. tzw. "trzeciego sygnału" PSP w Poznaniu

Oświadczenie dot. tzw. "trzeciego sygnału"  PSP w Poznaniu

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi prototypu urządzenia nie posiadającego żadnych stosownych dopuszczeń, tzw. "trzeciego sygnału", informujemy, że jest to przedsięwzięcie komercyjne, w którym Komenda Miejska PSP w Poznaniu nie uczestniczy i nie planuje prowadzić testów tego urządzenia.

Udział strażaków w tym przedsięwzięciu jest ich inicjatywą prywatną, wykonywaną poza służbą. - oświadcza KM PSP w Poznaniu 

Zaprezentowane w Poznaniu innowacyjne rozwiązanie, testowane jest aktualnie przez wielkopolskich strażaków. Zaletą urządzenia jest to, że ma niewielkie rozmiary, przez co ma być łatwe w instalacji na wozie. Co więcej będzie można z niego wysyłać zróżnicowane komunikaty, a nawet możliwe jest również podłączenie mikrofonu.

W naszym kraju działa  19 instytucji, których pojazdy są na uprzywilejowane na drogach, co daje  wynik kilkudziesięciu tysięcy aut, które mogłyby korzystać z wynalazku.

Dość poważnym problemem w tym przypadku mogą okazać się kwestie natury prawnej, gdyż wysyłany komunikat będzie wiązał się z zakłóceniem audycji radiowej.

Jak działa urządzenie pisaliśmy już wcześniej:

Nowy system ostrzegania kierowców ułatwieniem dla pojazdów uprzywilejowanych - Przeczytaj więcej

 Żródło: Twitter/ KM PSP w Poznaniu
Grafika Ilustrowana Strazacki.pl 

Strażacki.pl

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi prototy


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Czytaj również

blog comments powered by Disqus