Wrocław niedziela, 12 listopada 2017

Obchody dolnośląskiej PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Obchody dolnośląskiej PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Wczoraj (11.11.2017) w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyły się wojewódzkie obchody dolnośląskiej PSP z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości powołano nowych komendantów oraz zastępców komend powiatowych i miejskich województwa dolnośląskiego ale i nie tylko. W Kamiennej Górze zastępcą komendanta została kobieta. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Komendant Wojewódzki PSP powołał nowych komendantów we Wrocławiu i Ząbkowicach Śląskich, oraz zastępców komendantów komend miejskich i powiatowych w Zgorzelcu, Wałbrzychu, Wrocławiu, Kłodzku, Jeleniej Górze, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oławie i Głogowie. W dwóch komendach powiatowych PSP – Kamiennej Górze i Ząbkowicach Śląskich, powierzono obowiązki zastępców komendantów.

St. bryg. Adam Konieczny, powierzył obowiązki zastępcy komendanta powiatowego w Kamiennej Górze pani mł. bryg. Agnieszce Mendelskiej. Jak podkreślił komendant Konieczny, jest to pierwszy taki przypadek w kraju. Pani minister Elżbieta Witek zapewniła publicznie, że trzyma kciuki za panią komendant, a minister Anna Zalewska ofiarowała jej wraz z gratulacjami piękny bukiet róż, który chwilę wcześniej otrzymała od strażaków.

Komendant główny PSP, generał brygadier Leszek Suski, awansował na kolejne stopnie służbowe sześciu strażaków w korpusie aspirantów. Natomiast ośmiu wyróżniającym się w służbie strażakom, komendant główny PSP za wzorowe wykonywanie obowiązków, przyznał  nagrody pieniężne.  Dolnośląski komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Adam Konieczny nadał 13 strażakom korpusu podoficerskiego PSP wyższe stopnie służbowe.

Podczas uroczystości obecni byli również Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Minister Elżbieta Witek i Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Foto Dolnośląski Urząd Wojewódzki

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również