niedziela, 31 grudnia 2017

Od 8 stycznia Dowódcy JRG będą pracować naprzemiennie!

Od 8 stycznia Dowódcy JRG będą pracować naprzemiennie!

Pod koniec tygodnia do Komendantów Wojewódzkich trafiło pismo od Komendanta Głównego PSP ws wprowadzenia pilotażowego naprzemiennego toku pełnienia służby na stanowisku dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej i zastępcy dowódcy.

Planowane zmiany mają wejść w życie 8 stycznia 2018 roku i potrwać do 6 kwietnia 2018 roku. Zmianowy system pracy ma zostać wprowadzony w komendach kategorii III, IV oraz V. Jednak Komendant Główny daje możliwość Komendantom Wojewódzkim wprowadzenia zmian również w komendach kategorii I i II.

Po zakończonym pilotażu Komendanci mają przygotować sprawozdanie, które przedstawią Komendantowi Głównemu do końca kwietnia.

Po wprowadzeniu nowych zasad dowódcy będą rozpoczynać służbę o godzinie 7:00 do godziny 15:00, a następny dowódca od godziny 13:00 do godziny 21:00.

Wprowadzone zmiany mają zwiększyć nadzór nad realizacją zadań ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia zawodowego oraz podniesienia poziomu gotowości operacyjnej i zapewnienia dostępności kadry dowódczej.

Foto ilustrowane Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również