Maków Dolny

Ogólnopolski projekt - Kobiety Straży 2019

Ogólnopolski projekt - Kobiety Straży 2019

Pod koniec 2017 roku strażacy z OSP Maków Dolny wpadli na pomysł wydania nietypowego kalendarza. Chcieli w ten sposób wypromować działalność kobiet w swojej jednostce. Tak powstał kalendarz „Kobiety Straży 2018”, o którym było głośno nie tylko w ich okolicy. Tym razem projekt ma już zasięg ogólnopolski dzięki osobom i instytucjom, które zdecydowały się go wesprzeć.


Druhowie ponowili zeszłoroczną inicjatywę z jeszcze lepszym skutkiem. Projekt zyskał poparcie Agaty Kornhauser-Dudy – Pierwszej Damy, która zaprosiła druhny do Pałacu Prezydenckiego na początku 2019 roku. Udało się również dostać Honorowy Patronat Marszałka województwa małopolskiego - Pana Witolda Kozłowskiego, patronat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Radia Kraków, Gazety Krakowskiej oraz lokalnych mediów i partnerów.

Kilkanaście dni temu obchodziliśmy w naszym kraju piękną rocznicę – dokładnie 100 lat temu Polska przegoniła sporą część Europy w podejściu do równouprawnienia kobiet. Nadała wszystkim Polkom, bez wyjątku, czynne i bierne prawa wyborcze. Tę piękną tradycję traktowania kobiet jako pełnoprawnych partnerów kontynuują dziś strażacy z OSP Maków Dolny. W jej szeregach znajdziemy bowiem panie tak samo dobrze przeszkolone, jak ich koledzy. Na co dzień pomagają podnosić swoim kolegom zdolność bojową, biorą udział w działaniach i na wiele sposobów pomagają rozwijać jednostkę.

Pozyskane środki z rozprowadzenia kalendarza będą przeznaczane na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Maków Dolny.

Autorem zdjęć jest pasjonat fotografii ratowniczej - Mateusz Wilczek.
Pomysłodawcą projektu jest prezes OSP Maków Dolny - Mateusz Szklarczyk wraz z druhnami.
Więcej informacji na temat kalendarzy można uzyskać na 

Info/foto dzięki uprzejmości OSP Maków Dolny

Strażacki.pl

Pod koniec 2017 roku strażacy z OSP Maków Dolny wpadli na pomysł wydania n


florian v3

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również