Opolski Zarząd Wojewódzki OSP kupuje nowe wozy

Opolski Zarząd Wojewódzki OSP kupuje nowe wozy

Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Opolskiego ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa piętnastu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Zamawiający wymaga aby podwozie każdego samochodu posiadało jednomodułową kabinę w układzie siedzeń 1+1+4, stały napęd 4x4 z blokadami mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej i mechanizmu różnicowego międzyosiowego, silnik o zapłonie samoczynnym o mocy min. 210 kW spełniającym normę Euro 6, skrzynie biegów manualną, oś tylna z kołami bliźniaczymi, wysokość maksymalna 3200 mm i wyciągarkę o maksymalnej sile uciągu minimum 50 kN.

Zabudowa powinna zostać wykonana w układzie skrytek 3+3+1, dach w formie podestu roboczego. Wyposażona w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 procent zbiornika wody, autopompę dwuzakresową o wydajności minimum 2400 litrów na minutę przy 0,8 MPa, na dachu działko wodno-pianowe DWP 16. Oświetlenie w całości wykonane w technologii LED.

Jeśli chodzi o sygnalizację świetlną i dźwiękową zamawiający nie wymaga czegoś specjalnego, tradycyjnie na dachu sygnalizacja świetlna (nie określono jaka), z tyłu jedna lampa LED, po dwie lampy kierunkowe z przodu i po bokach pojazdu, głośnik o mocy min. 200 W oraz sygnał pneumatyczny.

Samochody trafią do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim, Grobnikach, Dąbrowie, Leśnicy, Bogacicy, Głogówku, Jarnołtówku, Łanach, Większycach, Tarnowie Opolskim, Opolu-Gosławicach, Osowcu, Lewinie Brzeskim, Lipkach i Łowkowicach.

Przetarg jest realizowany w ramach projektu ‘Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych wraz z wyposażeniem dla OSP woj. Opolskiego’ dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to prawie 12 milionów złotych z czego 8 mln 340 tys złotych do środki unijne.

Firmy zainteresowane zamówieniem mają czas na składanie ofert do 18 stycznia 2017 roku, natomiast dostawy muszą zostać zrealizowane do końca czerwca.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

strazacki.pl/ŁS

Czytaj również