OSP Żołynia Modification

OSP Żołynia Modification

OSP Żołynia Modification przenosi jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Żołyni do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki niej sami możemy pokierować działaniami strażaków przy różnego rodzaju zdarzeniach.

Gra Emergency 4 jest popularną w środowisku strażackim strategią. Pozwala ona na kierowanie strażakami, policjantami oraz ratownikami medycznymi podczas różnych zagrożeń. Jedną z najważniejszych cech tej gry jest możliwość tworzenia do niej modyfikacji. OSP Żołynia Modification jest jedną z nich. Na jej potrzeby powstała mapa, będąca odwzorowaniem Żołyni. Na niej dzieje się cała rozgrywka.

Poza żołyńską jednostką pokierować możemy również strażakami z OSP Rakszawa, OSP Białobrzegi, OSP Markowa, OSP Kopanie Żołyńskie, OSP Brzóza Stadnicka, zawodowcami z JRG Łańcut, ratownikami medycznymi z Łańcuta, Leżajska i Rzeszowa, sanockim Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz policjantami z Łańcuta.

Wszystkie pojazdy zostały bardzo szczegółowo odwzorowane w grze. Jednak warstwa wizualna to nie wszystko. W modyfikacji znajduje się mnóstwo skryptów, które całkowicie zmieniają rozgrywkę, dodając do niej wiele nowych, realistycznych rzeczy. Każdy samochód ma ograniczony poziom wody, musimy zadbać o zaopatrzenie wodne z hydrantu lub innego wozu. W aparatach ODO powietrze może się nam skończyć. Przy wypadkach możemy wycinać szyby we wrakach, odpinać akumulatory, sprzątać płyny eksploatacyjne i szkło. Samochód możemy gasić za pomocą piany, wozy posiadają działąjące, wysuwane maszty oświetleniowe oraz otwieralne skrytki. Pożary traw możemy gasić za pomocą tłumic. Do remizy raz przybiegnie nam 12 strażaków, a innym razem jedynie 5. To jedynie ułamek nowości, które wprowadza modyfikacja. Pojawia się również wiele nowych dźwięków. Każdy wóz ma swój dźwięk autopompy, dzięki czemu przy Jelczu słyszymy jego charakterystyczny silnik, a ze Stara GBM dobiega dźwięk motopompy PO-5. Słyszymy również w tle dyspozytora. Wszystko to powoduje, że na chwilę obecną jest to najbardziej zaawansowana modyfikacja do Emergency 4 w Polsce i jedna z najbardziej zaawansowanych na świecie.

Jej autorem jest druh OSP Żołynia, Piotr Pawlikowski. Prace nad nią, z pomocą Sebastiana Paczkowskiego i Kacpra Mikołajewskiego, zajęły blisko 3 lata. Pobrać ją można tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B4QTireX5BqqV083QVNZSEp2b2M/view

Zapraszamy również na stronę internetową modyfikacji: http://osp-piecki.pl/wp-content/Zolynia/index.html

Obecnie autor pracuje nad nową modyfikacją, która tym razem pozwoli na pokierowanie Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą w Sochaczewie. Prace nad nią można śledzić tutaj: https://www.facebook.com/sochaczewmod/

 

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

strazacki.pl/ŁS

Czytaj również