Chotomów

OSP Chotomów: Druhowie zaciągnęli kredyt na budowę remizy za 2 mln złotych!!

OSP Chotomów: Druhowie zaciągnęli kredyt na budowę remizy za 2 mln złotych!!

Czwartek (06.07.2017r.) niewątpliwie zapisze się w historii druhów z OSP Chotomów. W czwartek ruszyły prace mające na celu rozbudowę strażnicy. Co ciekawe, inwestycje w wysokości około 2 mln złotych w całości pokrywają druhowie OSP, którzy wzięli długoletni kredyt na ten cel.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, po podjęciu decyzji o przeprowadzeniu tak dużej inwestycji pierwsze działania druhów polegały na próbie zmiany planu zagospodarowania działki na której stoi obecny budynek OSP. Każdy, kto ma styczność z planem zagospodarowania przestrzennego wie, że wprowadzenie nawet najmniejszych zmian jest na tyle trudne i czasochłonne, że w części przypadków staje się to mało możliwe. -Nam udało się tego dokonać po roku czasu dzięki pełnej współpracy z Wójtem, całą Radą Gminy Jabłonna i pracownikami Gminy. - mówią druhowie. Kolejnym etapem musiało być znalezienie firmy która wykona pełną dokumentację zawierającą m.in. analizę terenu czy projekt architektoniczny z wizualizacją inwestycji. Opierając się o doświadczenia członków OSP przy współpracy z takimi firmami druhowie wybrali rzetelnego partnera, który oprócz bagażu doświadczeń oferował konkurencyjną cenę.

W związku z rozpoczęciem projektowania druhowie poczynili starania o przebudowę odcinka ul. Partyzantów przy której znajduje się strażnica, tak aby więcej podczas intensywnych opadów deszczu nie dochodziło do lokalnych podtopień znajdujących się w pobliżu posesji czy firm.

Aby dopiąć sprawy formalne na ostatni guzik druhowie wystosowali do Starostwa Powiatowego w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę. Tutaj wszystko odbyło się bez problemów i zaraz po uprawomocnieniu się decyzji została wybrana firma.

Zdając sobie sprawę z wagi tak potężnej inwestycji i obciążeń finansowych druhowie wystosowali wniosek o częściową dotację z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. -Pragniemy przypomnieć, że wszystkie koszty wyliczyliśmy wstępnie na ok. 2.000.000,00 zł. Jest to ogromna kwota, jednak biorąc pod uwagę, że Ochotnicze Straże Pożarne w powiecie Legionowskim stanowią duży filar wpływający na bezpieczeństwo mieszkańców i rok w rok jednostki obsługują kilkaset zgłoszeń oraz prężnie wspomagają działania Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, uważamy że taki wydatek jest jak najbardziej wskazany dlatego też podjęliśmy decyzję o zaciągnięciu długoletniego kredytu. - mówią druhowie. Wniosek o dofinansowanie na rozbudowę strażnicy mimo spełnienia formalnych procedur i pozytywnych opinii Komendy Powiatowej PSP w Legionowie jak i Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie od kilku miesięcy czeka na rozpatrzenie u Komendanta Głównego PSP.

-My, strażacy ochotnicy widząc dużą potrzebę w zapewnieniu większego bezpieczeństwa przede wszystkim mieszkańców powiatu Legionowskiego informujemy, że wykonamy inwestycje na swój koszt z zaciągniętego długoletniego kredytu i do 2018r. (stulecia naszej OSP) zakończymy rozbudowę budynku. Dziękujemy wszystkim którzy widzą naszą pracę i popierają to co robimy. - podkreślają druhowie

Foto/info OSP Chotomów

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl