Uszyce

OSP Uszyce okradziona – złodzieje zabrali sprzęt za 35 tyś zł!

OSP Uszyce okradziona – złodzieje zabrali sprzęt za 35 tyś zł!

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2018 w OSP Uszyce (woj. opolskie, pow. oleski, gm. Gorzów Śląski) dokonano kradzieży z włamaniem. Złodzieje zostali spłoszeni, jednak udało im się wynieść sprzęt ratowniczy za kwotę 35 tyś zł. Były to m. in. węże tłoczne W52, agregat prądotwórczy, piły do drewna, stali, betonu oraz paliwo do nich. Bulwersujący jest fakt, że tej OSP niełatwo było uzyskać fundusz na zakup sprzętu. Sami strażacy dokładali własne finanse oraz zbierali złom.

OSP Uszyce to istotna w ochronie przeciwpożarowej powiatu jednostka. Do KP PSP Olesno ma ok. 30 km. W obszarze chronionym posiada liczne wiejskie tereny mieszkalne, pola, lasy oraz drewniane konstrukcje. Jest to jednostka S-2 posiadająca dwa gaśnicze pojazdy – Star 244 oraz Star 266. Zdekompletowany sprzęt w obecnej formie nie pozwala na wyjazd dwóch zastępów do akcji.

Okoliczne jednostki, mieszkańcy oraz Komenda Powiatowa PSP w Oleśnie obiecały pomoc Uszycom. Miejmy jednak nadzieję, że skradziony sprzęt się znajdzie, a złodzieje zostaną surowo ukarani.

Strażacki.pl

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2018 w OSP Uszyce (woj. opolskie, pow. oleski, gm. G


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Czytaj również