OSP w KSRG oraz ZSP otrzyma ponad 81 mln zł. Minister MSWiA podpisał rozporządzenie

OSP w KSRG oraz ZSP otrzyma ponad 81 mln zł. Minister MSWiA podpisał rozporządzenie

W dniu 28 września br. Minister MSWiA Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie, które umożliwi przekazanie ponad 81 mln złotych ochotniczym i zakładowym strażom pożarnym. Pieniądze trafią do jednostek, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa to o 8 mln zł więcej niż w 2016 roku.

Środki finansowe zostaną przeznaczone na zapewnienie gotowości bojowej jednostek oraz zakup nowego sprzętu. Dzięki nim możliwe będzie nabycie samochodów ratowniczo-gaśniczych, pomp, agregatów oraz innego sprzętu używanego przez strażaków podczas akcji. Pieniądze pozwolą także na dofinansowanie remontów obiektów, w których mieszczą się jednostki OSP. - informuje MSWiA.

Kwota zapisana w rozporządzeniu została ustalona na podstawie analizy potrzeb poszczególnych jednostek. Przy rozdziale kwot dla województw uwzględnia się miedzy innymi liczbę OSP będących w systemie oraz ilość wyjazdów, w których biorą one udział. Analizowana jest także liczba mieszkańców i powiatów w województwie.

W Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje 4306 jednostek OSP. W 2016 roku jednostki OSP będące w KSRG brały udział w 205 099 akcjach. Natomiast zakładowe straże pożarne oraz lotniskowe służby ratowniczo-gaśnicze 87 razy wyjeżdżały do działań ratowniczych.

Więcej o rozdziale środków możecie przeczytać na naszym portalu pod linkiem http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/ponad-80-mln-z%C5%82otych-dla-osp-z-ksrg

Źródło mswia.gov.pl; Foto ilustrowane Andrzej Jakubiak/Strazacki.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl