Wrocław wtorek, 19 grudnia 2017

Otwarcie sali edukacyjnej „Ognik” we Wrocławiu

Otwarcie sali edukacyjnej „Ognik” we Wrocławiu

19 grudnia br. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie sali edukacyjnej „OGNIK”, która powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Specjalnie zaaranżowana sala służy do szkoleń dzieci i młodzieży z zakresu bezpiecznych zachowań i ochrony przeciwpożarowej.

W ceremonii otwarcia wrocławskiego „OGNIKA” uczestniczyli: wiceprezydent Wrocławia – Wojciech Adamski, zastępca dyrektora wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Zbigniew Szklarski, Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP – st. bryg. Adam Konieczny, przedstawiciele KM PSP we Wrocławiu, dzieci z klasy 1 Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 we Wrocławiu oraz przedstawiciele innych instytucji. Cała ścieżka edukacyjna to specjalnie wydzielone pomieszczenia. Dzieci mogą zobaczyć na specjalnie przygotowanych materiałach jakie zagrożenia występują w domach i mieszkaniach, jak rozwija się pożar oraz nauczyć się prawidłowych zachowań w przypadku gdy powstanie sytuacja niebezpieczna. Strażacy powiedzą dzieciom, jak ustrzec się zatrucia czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci będą mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

Jest to już siódmy „Ognik” na terenie Dolnego Śląska, ale pierwszy na terenie miasta Wrocław. Sale edukacyjne tworzone są w jednostkach organizacyjnych PSP w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Ogromna popularność tych placówek sprawia, ze w niedalekiej przyszłości planowane jest otwarcie kolejnych w Głogowie i wrocławskiej KW PSP.

Materiał zdjęciowy: KM PSP Wrocław

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Kamil Czereba

Czytaj również