PET ALERT - chroń swoje zwierzę i pomóż służbom w swoim domu

PET ALERT - chroń swoje zwierzę i pomóż służbom w swoim domu

Do polski za sprawą firmy PYROS wkracza znana m.in. w USA akcja, która ma na celu chronienie naszych zwierzaków oraz informowanie służb o ich obecności w domu, czy mieszkaniu podczas wystąpienia zagrożenia. 

Jak informują organizatorzy, akcja przyjęła się w USA i obecnie zyskuje coraz większą popularność w Europie zachodniej. Jej głównym założeniem jest oznakowanie domu, czy mieszkania, w którym znajdują się zwierzęta. Taka informacja jest dla służb jest bardzo cenna, wskazuje na konieczność przeprowadzenia ewakuacji naszych zwierzaków oraz ostrzega ratowników przed ewentualnym zagrożeniem z ich strony. Są to kluczowe informacje, które mogą przyczynić się do uratowania naszych ulubieńców oraz poprawy bezpieczeństwa ratowników w przypadku prawie każdego zagrożenia, które wystąpi w naszym miejscu zamieszkania/przebywania.

Co trzeba zrobić ?
Wszystko ogranicza się do pobrania (link na końcu artykułu) odpowiedniego znaczka, wycięcia go, wypełnienia oraz przyklejenia we widocznym miejscu przy wejściu do mieszkania, czy domu. W pole ,,w domu/mieszkaniu jest" wpisujemy ile i jakie zwierzęta znajdują się w obiekcie. Ważne by znaczek znajdował się we widocznym miejscu na zewnątrz mieszkania lub domu, tylko wtedy będzie on widoczny, czytelny i zapewni bezpieczeństwo dla służby w momencie wystąpienia zagrożenia na terenie obiektu. 

Link do pobrania oraz informacje organizatora: http://www.pyros.pl/petalert.htm
Materiały graficzne użyte w artykule są własnością firmy PYROS

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl