Jagodzin poniedziałek, 23 października 2017

Plaga kradzieży w jednostkach OSP. Kolejna OSP okradziona!

Plaga kradzieży w jednostkach OSP. Kolejna OSP okradziona!

W dniu 20.10.2017 roku około godziny 3:00 w nocy doszło do włamania do budynku remizy druhów OSP Jagodzin w gminie Węgliniec. Złodzieje wyważyli drzwi do pomieszczenia socjalnego i szatni, po czym z wewnątrz otworzyli garaże.

-”Pierwszymi łupami złodziei były radiotelefony przewoźne z naszych wozów (Wóz bojowy Star 266 oraz Samochód Operacyjny Polonez) oraz jeden radiotelefon nasobny. Niesprawny jest także system selektywnego alarmowania DSP-52L, który niedawno zakupiliśmy i montowaliśmy, ponieważ z niego również został skradziony radiotelefon. Zniknął także hełm z latarką . Złodzieje zostawili nas z poważnie uszkodzonymi drzwiami, które nie nadają się do jakiegokolwiek użytku czy naprawy. Strat mogło być jeszcze więcej, ponieważ złodzieje mieli uszykowane kolejne przedmioty, w tym agregat hydrauliczny z narzędziami hydraulicznymi, jednak dzięki czujności sąsiadki mieszkający obok remizy, złodzieje zostali spłoszeni i najprawdopodobniej odjechali w kierunku Ruszowa.
Prosimy o pomoc w nagłaśnianiu sytuacji, która nas spotkała.” - piszą druhowie na fanpage na Facebooku.

Lista skradzionego sprzętu:

- Radiotelefon przewoźny Motorola DM1400

- Radiotelefon przewoźny Motorola GM360

- Radiotelefon przewoźny Motorola GM300

- Radiotelefon nasobny Motorola GP360

- Hełm Calisia Vulcan wraz z latarką iskra

- Ładowarka do radiotelefonu Motorola GP360

Sam skradziony sprzęt wart był około 6 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty zniszczonych drzwi i przywrócenia do działania systemu selektywnego alarmowania. Prawdopodobnie koszta przekroczą możliwości finansowe druhów. -”Nasza zdolność bojowa została znacznie ograniczona, ale strach przed kolejnymi włamaniami do naszej niezabezpieczonej i znanej dla złodziei remizy jest także obecny.” - mówią druhowie.

To już kolejna jednostka na terenie Gminy Węgliniec, która została okradziona w krótkim odstępie czasu. Na początku października pisaliśmy o kradzieży w OSP Czerwona Woda, więcej o tym na http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/osp-w-czarnej-wodzie-zosta%C5%82a-okradziona

Zdjęcia jagodzin.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl