Wierzchowice wtorek, 24 października 2017

Podpalacz z Wierzchowic zatrzymany

Podpalacz z Wierzchowic zatrzymany

24 października 2017 roku w godzinach porannych funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali 45 - letniego mieszkańca gminy Gaworzyce podejrzewanego o serię podpaleń w miejscowości Wierzchowice. 45 latek został zatrzymany na 48 godzin - obecnie czeka na doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej w Głogowie - zostały mu już postawione zarzuty.

Seria podpaleń rozpoczęła się 7 października br. W późnych godzinach wieczornych doszło do pożaru ponad trzystu balotów słomy. Pożar gaszono oraz dozorowano do rana. W następnych dniach w tym samym miejscu doszło do pożaru składowanych mebli, które znajdowały się w pobliżu poprzedniego pożaru. Następne dni również nie dały spokoju mieszkańcom Wierzchowic. Podpalacz podpalił gałęzie składowane na drodze. Następnie podpalił drzwi od komórki gospodarczej, gdzie dzień później podpalił całą komórkę. Również próbował podpalić stodołę, która znajdowała się naprzeciwko wiaty ze słomą z pierwszego pożaru. Ostatni pożar miał miejsce 22 października 2017 roku. Doszczętnie spłonęła drewniana stodoła. Właściciel oszacował stary na blisko 200 tysięcy złoty.

Jest to nie pierwsza taka sytuacja w powiecie polkowickim. Na przełomie 2015 i 2016 roku w miejscowości Łagoszów Wielki również działał podpalacz. Doszło wtedy do pożaru kilku stodół, również dzięki szybkim interwencjom strażaków większość pożarów została opanowana przed szybkim rozprzestrzenieniem się. Wtedy podpalaczem okazał się strażak z tej wioski.  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Waldemar Szańkowski/ Strazacki.pl