Police

Podziękowania i nagrody dla strażaków za akcję w Gorzowie Wielkopolskim

Podziękowania i nagrody dla strażaków za akcję w Gorzowie Wielkopolskim

Podziękowania i nagrody pieniężne otrzymali w środę strażacy Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim.

Nagrodzeni strażacy to: Piotr Orlicki, Sławomir Zimny Grzegorz Garbaciak, Piotr Plumbom i Seweryn Pawłowski.

„Docierają do nas słowa uznania dla wykonanej przez pana i pana kolegów pracy, dzięki której konstrukcja katedralnej wieży, najcenniejszego zabytku i najważniejszej świątyni Gorzowa Wielkopolskiego, przetrwała” – napisał m.in. w listach gratulacyjnych do nagrodzonych prezes polickiej spółki dr Wojciech Wardacki. Jak dodał podczas uroczystości uhonorowania strażaków, ich sukces, a także okazane odwaga i poświęcenie, pokazały pracownikom zakładów i okolicznym mieszkańcom, że są pod dobrą opieką. „Wiemy, że możemy na was polegać jak na Zawiszy, liczyć na wasze męstwo i ofiarność, mieć pewność, że zawsze pośpieszycie na ratunek”- podkreślił.

„To była jedna z najcięższych akcji w moim życiu. Przez siedem godzin nie opuściłem kosza zawieszonego 50 m nad ziemią. Napięcie towarzyszące gaszeniu pożaru sprawiło, że nie odczuwałem zmęczenia, upływu czasu, ani faktu, że zaczął padać deszcz” – powiedział strażak Piotr Orlicki. „Dopiero po zjechaniu na ziemię dało o sobie znać zmęczenie, a przemoczona odzież sprawiła, że dygotałem z zimna. To był kawał dobrej, profesjonalnie wykonanej roboty” - dodał.

Zdjęcia oraz info dzięki uprzejmości Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl