Gdańsk

Pogrzeb st. bryg. w stan. spocz. Wojciecha Prusaka

Pogrzeb st. bryg. w stan. spocz. Wojciecha Prusaka

W dniu 17 Listopada 2018 odbył się pogrzeb byłego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, st. bryg. w stan. spocz. Wojciecha Prusaka, uroczystości pogrzebowe zaczęły się od mszy świętej w intencji zmarłego - kościół Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Gdańsk przy ul. Powstańców Warszawskich 52.

Tuż po zakończeniu uroczystości w kościele kondukt żałobny prowadzony kolumną samochodów lekkich ratownictwa i rozpoznania ulicami miasta Gdańsk oraz Obwodnicą Trójmiasta na cmentarz Marynarki Wojennej w Gdyni Oksywiu. O 13:00 rozpoczęła się ostatnia droga st. bryg. w stan. spocz. Wojciecha Prusaka do Kolumbarium w części cmentarza.

Towarzyszyła temu kompania oficerów, komendantów Państwowej Straży Pożarnej, w tym nadbryg. Tomasz Komoszyński - Komendant Wojewódzki PSP, dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych, komendanci Zakładowych Straży Pożarnych, jednostki OSP Gdańsk Sobieszewo i Świbno, Policja, Ratownicy Medyczni, oraz pozostałe służby, poczty sztandarowe Portowej Straży Pożarnej "Florian", Miejskiego Zarządu OSP w Gdańsku, Komendy Wojewódzkiej, Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku, oraz byli współpracownicy.

Ok. 13:20 nad cmentarzem rozległy się sygnały dźwiękowe i świetlne pojazdów ratowniczo-gaśniczych z JRG 1 Gdańsk, JRG 2 Gdańsk, JRG 3 Gdynia oraz Ambulans PRM. Po przemówieniu księdza, wszyscy zgromadzeni mogli pożegnać byłego komendanta, złożyć wieńce, znicze oraz kondolencje rodzinie zmarłego.

W imieniu własnym i redakcji portalu rodzinie zmarłego, żonie i dzieciom składam najszczersze kondolencje. Odszedł na wieczną służbę. Cześć jego pamięci!

Wykorzystano zdjęcia portalu Gdańsk112

Strażacki.pl

W dniu 17 Listopada 2018 odbył się pogrzeb byłego Komendanta Państwowej S


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus