Radziejów

Policjanci szkolili strażaków

Policjanci szkolili strażaków
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie przeprowadzili kolejne już szkolenie dla strażaków terenu powiatu radziejowskiego, którego tematem było zabezpieczenie miejsc zdarzeń drogowych, pod katem regulacji ruchem, oraz zapoznanie ze zmianami w przepisach, które obowiązują od 18 maja br.
 
Szkolenie przeprowadzili policjanci ogniwa ruchu drogowego w składzie mł.asp. Emil Czynszak i asp. Krzysztof Chłodziński, uczyli oni strażaków ochotników z jednostek OSP włączonych do KSRG oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie z regulacji ruchem drogowym na miejscu zdarzenia. 
 
Zaczęło się od teorii, omówiono podstawowe przepisy oraz zmiany, jakie zaszły od  dnia 18 maja 2015r. Następnie przyszedł czas na praktykę. 
 
- Na placu druhowie powtarzali to, co pokazywał policjant. Jak sami przyznali nie jest to prosta sprawa i bardzo szybko można się pomylić. Ale właśnie po to organizuje się takie szkolenia, żeby dojść do wprawy i wykorzystać nowe umiejętności na miejscu prawdziwego zdarzenia drogowego - informuje policja w Radziejowie.
 
Foto. st. asp. Marcin Krasucki
 
Strażacki.pl

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie przeprowadzili kolejne już

Galeria

Czytaj również