niedziela, 24 grudnia 2017

Policjanci zatrzymali złodziei sprzętu strażackiego!

Policjanci zatrzymali złodziei sprzętu strażackiego!

Ostrołęccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do remizy OSP w Bandysiach i kradzież m.in. motopompy. Sprzęt trafił już do strażaków.

W poniedziałkową noc policjanci z Myszyńca pełnili służbę na terenie gminy Myszyniec. Około godziny 2 w rejonie mostu w miejscowości Surowe policjanci zauważyli osobowe audi, które jechało bez tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili skontrolować pojazd. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca zamiast zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać.

W pewnej chwili ścigany pojazd zjechał do przydrożnego rowu, po czym z auta wybiegł młody mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po trwającym około kilometra pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego.

W uszkodzonym audi policjanci znaleźli motopompę oraz inny sprzęt strażacki. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie, że przedmioty zostały skradzione z remizy strażackiej w Bandysiach. Ponadto w czasie przeszukania audi funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że w kradzieży mogły brać także inne osoby. W związku z tym w sprawę natychmiast zaangażowali się ostrołęccy ,,kryminalni”. Ustalali tożsamość dwóch kolejnych podejrzanych. W środę rano zostali zatrzymani. Jeden z nich ukrywał się na strychu budynku. Obaj (24 i 29 lat) są także mieszkańcami powiatu szczycieńskiego. Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 20 tys. zł. Zostały one już przekazane strażakom.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Źródło mazowiecka.policja.gov.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również