Polscy strażacy dotarli do miejsca prowadzenia działań w Szwecji

Polscy strażacy dotarli do miejsca prowadzenia działań w Szwecji

W niedzielny (22.07.2018 r.) wieczór, około godziny 19:00 polscy strażacy dotarli do miejsca docelowego w Szwecji, z którego podejmą działania gaśnicze przy pożarach lasów. Po dotarciu na miejsce utworzone zostało obozowisko - baza operacji, w której nasi ratowniczy spędzą kilkanaście dni.

Obozowisko strażaków zlokalizowane jest w miejscowości Sveg kilkadziesiąt kilometrów od miejsca pożaru. Baza strażaków została rozbita na płycie miejscowego boiska. Znajdują się w niej wszelkie zaplecza - socjalne, sanitarne, medyczne, czy sztabowe. Podobnie jak na trasie przejazdu, w docelowej lokalizacji, strażaków z PSP licznie powitali mieszkańcy. Wkrótce nasi strażacy podejmą działania gaśnicze. Prognozowana temperatura w rejonie działań, to około 28 stopni. W kolejnych dniach polscy strażacy będą musieli się zmierzyć jednak z upałem i temperaturą przekraczającą 30 stopni. W Szwecji nadal nie są prognozowana opady, które mogłyby pomóc w walce z pożarami.

Tymczasem media społecznościowe cały czas zalewają podziękowania i materiały Szwedów, na których widać przejazd polskiej kolumny Straży Pożarnej.

Foto Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu - www.psp.wlkp.pl
Strażacki.pl

W niedzielny (22.07.2018 r.) wieczór, około godziny 19:00 polscy strażacy dotarli do miejsca docelowego


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również