niedziela, 04 lutego 2018

Prawie 12 mln zł trafi do OSP województwa śląskiego

Prawie 12 mln zł trafi do OSP województwa śląskiego

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania 28 projektów związanych z wyposażeniem jednostek OSP w sprzęt niezbędny do przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ze środków z budżetu państwa uzgodnionych pomiędzy rządem, a samorządem w Kontrakcie Terytorialnym. Łączna kwota jaka trafi do OSP, to 11,7 mln zł (5,1 mln zł z RPO WSL i 6,6 mln zł z budżetu państwa).

„Cieszę się, że nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy trafi do wielu gmin z naszego regionu i pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Pozyskanie środków na ten cel wymaga stworzenia mechanizmu finansowego, na który składają się środki z kilku źródeł, ale udało się i jestem przekonany, że zakupiony w ten sposób sprzęt wzmocni potencjał i możliwości jednostek OSP” – podkreśla marszałek Wojciech Saługa.

W ramach konkursów zorganizowanych z udziałem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dotację otrzymało 47 Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jak czytamy na stronie Zarządu Województwa Śląskiego, obecnie, w ramach prowadzonych z Komisją Europejską renegocjacji RPO, Zarząd podejmuje starania o zabezpieczenie kolejnych 2 mln euro na wsparcie kierowane dla OSP.

Źródło Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego; Foto ilustrowane Fotografia Pojazdów Specjalnych Konrad Machura

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również