Poznań piątek, 08 grudnia 2017

Przekazanie nowych samochodów dla OSP i procesja światła z udziałem strażaków

Przekazanie nowych samochodów dla OSP i procesja światła z udziałem strażaków

W piątkowe popołudnie (08.12.2017 r.) wielkopolscy strażacy opanowali poznański Ostrów Tumski. W pierwszej kolejności przed poznańską katedrą odbyło się przekazanie i poświęcenie 25 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla wielkopolskich OSP. Następnie odbyła się coroczna procesja światła, w której od kilku lat uczestniczą strażacy z PSP i OSP z całego województwa.

Punktualnie o 16:00 przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poznaniu wraz z Waldemarem Pawlakiem - Prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP, dokonali uroczystego przekazania nowych pojazdów. Symbolicznego odbioru kluczyków do samochodów dokonali przedstawiciele 25 jednostek OSP z terenu całej Wielkopolski. Zaraz po odbiorze kluczyków Biskup Damian Bryl poświęcił nowe pozyskane samochody.

Przekazane w piątek pojazdy, to fabrycznie nowe lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu Forda Transita w zabudowie firmy Frank Cars z Częstochowy. Samochody zostały wyposażone w wodno–pianowy agregat wysokociśnieniowy, zbiornik na wodę o pojemności 200 litrów, sprzęt łączności radiowej, wyciągarkę elektryczną oraz ledowy masz oświetleniowy zasilany z alternatora pojazdu. Zakup nowych pojazdów został zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, samorządów poszczególnych gminy oraz środków własnych ZOSP Poznań. Do końca roku do wielkopolskich ochotników trafią też średnie i ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, których zakup dofinansowany jest z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ich zakup koordynuje Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu, a przetarg na dostawę wygrała firma Stolarczyk.

Procesja światła z udziałem wielkopolskich strażaków.

To już tradycja, że na corocznej procesji światła organizowanej przez Archidiecezję Poznańską w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pojawiają się strażacy z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie inaczej było podczas 10 procesji, która przeszła w piątek z kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce do figury Matki Bożej przy kościele Najświętszej Maryi Panny in Summo na poznańskim Ostrowie Tumski. Podobnie jak w latach ubiegłych strażacy rozświetlali trasę procesji pochodniami oraz składali kwiaty pod figurą Matki Bożej.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Łukasz Jachimowicz / Strazacki.pl

Czytaj również