Rośnie bilans po dzisiejszych burzach. Niestety jest ofiara śmiertelna i osoby ranne!

Rośnie bilans po dzisiejszych burzach. Niestety jest ofiara śmiertelna i osoby ranne!

Jeszcze rano informowaliśmy o 600 interwencjach straży pożarnej. Około południa było ich już około 2 tysiące! Niestety jest też jedna ofiara śmiertelna i osoby ranne. Strażacy mają pełne ręce roboty. Niestety najgorsze dopiero przed nami. Najgroźniej może być w woj. dolnośląskim.

Ofiara śmiertelna to osoba, która zginęła, gdy silny wiatr wywrócił łódkę na rzece Narew informuje rmf24.pl. Większość zdarzeń związanych jest z powalonymi drzewami i konarami drzew. Dużo interwencji dotyczy również zalań oraz uszkodzonych i zerwanych dachach. Jak informuje Grzegorz Zawiślak z Polskich Łowców Burz, który udaje się właśnie na Dolny Śląsk, w okolicach Łodzi wiatr oprócz drzew uszkodził wiatraki wiatrowe!

Jak informują Polscy Łowcy Burz najgroźniejsze dopiero przed nami, kolejna fala burz ma wejść do naszego kraju wieczorem i w nocy. Najpoważniejsza sytuacja może wystąpić na Dolnym Śląsku.

Ostrzeżenia pogodowe można śledzić na stronie www.lowcyburz.pl oraz fanpage „Łowców” na facebooku. Ostrzeżenia Polskich Łowców Burz można również śledzić na naszym portalu w prawej kolumnie.

Zachęcamy do przesyłania Waszych zdjęć z działań związanych z burzami!

Foto OSP w Aleksandrowie Łódzkim

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również