Rusocice niedziela, 01 lipca 2018

Rusocice: Pierwszy przypadek użycia powszechnie dostępnego AED przez cywilów

Rusocice: Pierwszy przypadek użycia powszechnie dostępnego AED przez cywilów

Dzisiaj, tj. 1.07.2018 roku, o godzinie 7:36 druhowie OSP Rusocice odebrali sygnał o pobraniu powszechnie dostępnego automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED ze ściany swojej strażnicy.

Jak się później okazało na terenie jednej z posesji u 71-letniej kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Akcję ratunkową podjęli świadkowie zdarzenia, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w szkoleniu z obsługi AED. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pobrany i podłączony defibrylator po analizie rytmu serca zalecił podanie jednego wstrząsu, a następnie kontynuację resuscytacji. W międzyczasie po zlokalizowaniu adresu zdarzenia na miejscu pojawił się zastęp OSP Rusocice. Strażacy-ratownicy kontynuowali RKO z użyciem defibrylatora zewnętrznego.

Przybyły na miejsce ZRM podjął medyczne działania ratownicze, które nie przyniosły oczekiwanego rezultatu - lekarz PRM stwierdził zgon seniorki.

Świadomość społeczna mieszkańców Rusocic jest godnym wzorem do naśladowania dla innych gmin. Niestety, w tym przypadku mimo ogromnych starań świadków, strażaków, ratowników i lekarza systemu, starszej osoby nie udało się uratować.

Źródło Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Foto ilustrowane

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750x100 etui nowe wzory


Galeria

Czytaj również