Ruszyła druga edycja akcji „SpoKREWnieni służbą”

Ruszyła druga edycja akcji „SpoKREWnieni służbą”

Dzisiaj ruszyła druga edycja akcji funkcjonariuszy służb podległych MSWiA oraz Wojska Polskiego. W hołdzie Żołnierzom Wyklętym funkcjonariusze oraz wojskowi oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Tylko podczas inauguracji zbiórki w krwiobusach przed budynkiem MSWiA krew oddało prawie 200 funkcjonariuszy i żołnierzy.

- W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując w czwartek ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”.

Podobnie jak w zeszłym roku w każdym województwie działają koordynatorzy akcji. W zbiórkę krwi włączyli się również wojewodowie. Zbiórki będą organizowane m.in. przed komendami i urzędami wojewódzkimi oraz w ponad 200 jednostkach Wojska Polskiego. Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że zbiórka krwi jest akcją ogólnopolską i choć zainicjowali ją funkcjonariusze i żołnierze, to może w niej wziąć udział każdy.

Na stronie internetowej MSWiA i MON  oraz w mediach społecznościowych będzie można na bieżąco sprawdzić, ile krwi udało się zebrać w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym. W każdej ze służb działają kluby honorowych dawców krwi.

Źródło MSWiA; Foto Flickr MSWiA

Strażacki.pl

Dzisiaj ruszyła druga edycja akcji funkcjonariuszy służb podległych MSWiA oraz Wojska Polskiego. W ho


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również