Kraj

Służby mundurowe oficjalnie zarobią więcej

Służby mundurowe  oficjalnie zarobią więcej

Jak pisaliśmy  pod koniec 2018 roku. 8 listopada minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje podwyżka dla służb mundurowych 655 zł oraz nie mniej niż 500 zł od 1.01.2020 wszystko brutto i do uposażenia zasadniczego.

Służby mundurowe podległe MSWiA otrzymają wspomniane podwyżki.

28 stycznia br. zostały podpisane przez premiera rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej w Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służbie Ochrony Państwa.

Ile teraz zarabiać będą mundurowi? 

MSWiA zdecydowało się na przygotowanie rozporządzeń zmieniających wielokrotność kwoty bazowej (która nie zmienia się od 2009 roku i wynosi 1523,29 zł), stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy. 

Według rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej:

Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącą przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, ustala się na 3,65. Dając  kwotę 5560 zł brutto. Natomiast u policjantów mnożnik  ustala się na 3,71. Najwyższy, bo wynoszący aż 4,42 mnożnik, występuje w Służbie Ochrony Państwa.

Jak informuje portal infosecurity24.pl - ustalana w rozporządzeniach wielokrotność kwoty bazowej, odnosi się do przeciętnego miesięcznego uposażenia funkcjonariuszy, a nie indywidualnych pensji.

O porozumieniu pisaliśmy już wcześniej: 

Koniec protestu. Jest porozumienie służb mundurowych z MSWiA.

Grafika ilustrowana 

Strażacki.pl

Jak pisaliśmy  pod koniec 2018 roku. 8 listopada minister Joachim Brudz


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Czytaj również

blog comments powered by Disqus