Mazowsze

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje szkolenia dla druhów OSP

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje szkolenia dla druhów OSP

Sześć cyklicznych szkoleń zorganizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. W sumie weźmie w nich udział 1,2 tys. druhów. Szkolenia będą się odbywać przez cały wrzesień i na początku października w Siedlcach, Glinojecku, Soczewce koło Płocka, Wielogórze koło Radomia, Grabowie koło Ostrołęki oraz Olszewnicy Nowej w pow. legionowskim.

Aby pomóc strażakom ochotnikom z Mazowsza Samorząd Województwa Mazowieckiego zorganizuje sześć cyklicznych szkoleń dotyczących ratownictwa medycznego i drogowego – „Nowe rozwiązania z ratownictwa drogowego”. Weźmie w nich udział około 1,2 tys. druhów z mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego (KSRG). Uczestnicy szkoleń będą mogli również obejrzeć drobny sprzęt strażacki do ratownictwa drogowego.

Szkolenia odbędą się:

  • 1 września (sobota) w godz. 10.00–15.00 w Zajeździe Hubus przy ul. Warszawskiej 48 w Grabowie w gminie Olszewo-Borki (pow. ostrołęcki);
  • 7 września (piątek) w godz. 14.00–19.00 w Hotelu Aleksandria przy ul. Artyleryjskiej 33 w Siedlcach;
  • 15 września (sobota) w godz. 10.00-15.00 w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Mazowsze w Soczewce koło Płocka;
  • 22 września (sobota) w godz. 10.00–15.00 w Miejsko Gminnym Domu Kultury przy ul. Polnej 2C w Glinojecku (pow. ciechanowski);
  • 29 września (sobota) w godz. 10.00–15.00 w Hotelu u Grubego przy ul. Warszawskiej 98/100 w Wielogórze koło Radomia;
  • 5 października (piątek) w godz. 14.00–19.00 w Hotelu Riviera przy ul. Nowodworskiej 32 w Olszewnicy Nowej (pow. legionowski).

Samorząd Województwa Mazowieckiego od wielu lat wspiera OSP Od 2006 r. Realizuje m.in. Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki środkom z budżetu województwa możliwe jest doposażanie Ochotniczej Straży Pożarnej w niezbędny sprzęt przeciwpożarowy, sprzęt do ratownictwa drogowego i medycznego oraz specjalistyczną odzież ochronną. W latach 2006–2018 w ramach Programu OSP z budżetu województwa dofinansowano ponad 3 tys. inwestycji w mazowieckich OSP. Przeszło 78,5 mln zł przeznaczono na zakup ponad 600 samochodów, 37 łodzi, ponad 670 pomp i motopomp pożarniczych, blisko 250 różnego rodzaju zestawów ratownictwa, a także inny niezbędny sprzęt specjalistyczny i ubrania.

 

Źródło Samorząd Województwa Mazowieckiego; Foto ilustrowane Konrad Pluciński/Strazacki.pl

Strażacki.pl

Sześć cyklicznych szkoleń zorganizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. W sumie weźmie w nich udzi


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus