Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Chojnów

SKw Scania JRG Chojnów

SKw Scania JRG Chojnów
Etykiety JRG - JRG 3 Chojnów - KM PSP Legnica - Kwatermistrzowski - Scania - SKw - SKw Scania - Straż - Straż Chojnów - Straż Legnica - Wóz

Chojnowscy strażacy jeszcze nie zdążyli się nacieszyć nowym wozem ratownictwa wysokościowego, który przed miesiącem trafił do jednostki, a już na stanie pojawił się nowy. Tym razem ciężki samochód kwatermistrzowski który zastąpi wysłużonego Stara 200.

Park samochodowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnowie wzbogacił się o ciężki samochód kwatermistrzowski o numerze operacyjnym 363[D]81. Pojazd o ładowności blisko 10 ton zbudowany jest na terenowym podwoziu Scanii zabudowany przez Bielską firmę ISS Wawrzaszek. Dziewięciolitrowa jednostka wysokoprężna, która wyzwala 320 koni mechanicznych, może przenieść napęd na 4 koła.

Pomiędzy kabiną w układzie 1+1, a oplandekowaną skrzynią ładunkową wykonaną z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne w kolorze czerwonym z możliwością odpięcia każdego z boków i góry oddzielnie oraz możliwością demontażu slupów i pałąków o ładowności 10 europalet ułożonych w jednej warstwie na podłodze. Skrzynia ładunkowa przystosowana jest także do przewozu osób na ławkach montowanych zamiennie z ładunkiem wzdłuż burt bocznych, łączność z przedziałem kierowcy umożliwia wbudowany interkom, dostęp do przestrzeni ładunkowej możliwy jest z obydwóch boków i z tyłu, oświetlenie przestrzeni ładunkowej led, 4 skrytki pod pomostem zabudowy do przewożenia wyposażenia dodatkowego( narzędzia kliny łańcuchy), zamontowano sterowany z obydwóch stron zabudowy oraz bezprzewodowego panelu żuraw hydrauliczny o udźwigu ponad 5 ton i koncie roboczym 350 stopni. Obsługujący go strażacy już nie będą musieli się męczyć w trakcie ręcznego załadunku.

Specjalna konstrukcja przodu pojazdu pozwala na montaż hydraulicznego pługa, a po jego odczepieniu możliwość uciągu dwunastotonowego ciężaru.

Samochód z wyposażeniem wart jest 592 tys. zł. Jego zakup został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Będzie wykorzystywany do celów transportowych ciężkiego sprzętu lub innych materiałów i środków gaśniczych, które mogą okazać się niezbędne w trakcie prowadzonych akcji ratowniczo – gaśniczych lub powodzi.

Sprzęt, o który wzbogacili się Chojnowscy Strażacy z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość operacyjnego przygotowania naszej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.

Strażacki.pl

Etykiety JRG - JRG 3 Chojnów - KM PSP Legnica - Kwatermistrzowski - Scania - SKw - SKw Scania - Straż - Stra

Czytaj również