Strażackie „Prima Aprilis”

Strażackie „Prima Aprilis”

 

1 kwietnia dużo działo się w świecie polskiego pożarnictwa. Wiele jednostek otrzymało nowe wozy bojowe, odbierało nowe strażnice lub dotacje na ich budowę oraz przeprowadzało gruntowne modernizacje. Szał ciał! Wyglądało to do prawdy wspaniale i byłoby tak również dziś gdyby nie fakt, że to… było Prima Aprilis!

Postanowiliśmy pozbierać najciekawsze strażackie żarty i umieścić je w jednym artykule. Ponadto 1 kwietnia sami wycięliśmy wam żart, co do którego musimy się teraz ustosunkować – w imię prawdy!

OŚWIADCZENIE

Redakcja portalu Strazacki.pl oświadcza, iż opublikowany w dn. 1.04.2018r. artykuł dotyczący OJRG – czyli innowacji wprowadzanej przez OSP Raszyn był artykułem stworzonym na potrzeby tradycji Prima Aprilis. Opisywał on fikcyjne wydarzenie, posiłkując się dowcipem wcześniej opublikowanym na Facebookowej stronie raszyńskiej straży. Wierzymy, że opublikowany wówczas artykuł był podstawą do dobrej zabawy, a konstrukcja fikcyjnego materiału nie uderzała w osoby postronne.

Tak – finalnie artykuł był żartem i wszystkich, którzy wierzyli w możliwość istnienia OJRG bardzo przepraszamy. Nie ma szans – przynajmniej w obecnej formie i obecnym czasie. Jeśli jednak jakimś cudem OSP Raszyn podejmie się inicjatywy i stworzy OJRG – myślimy że zakomunikuje to w bardziej wiarygodny sposób i przede wszystkim – nie 1 kwietnia.

Skoro kwestie OJRG mamy już wyjaśnioną – przejdźmy do odkrytych żartów:

OSP RASZYN I ICH OJRG:

O akcji z Ochotniczymi Jednostkami Ratowniczo-Gaśniczymi mogliście przeczytać w artykule z dn. 1 kwietnia – co do którego wyżej wystosowaliśmy adekwatne oświadczenie.

POŻAR SZYBU NAFTOWEGO RAFINERII TRZEBIATOWSKIEJ

Zdarza się, że strażacy proszą mieszkańców o pomoc. Zwykle dotyczy to wsparcia jednostki 1% podatku dochodowego, dostarczania środków pierwszej potrzeby itp. Rzadko kiedy jednak jednostka prosi o… środek gaśniczy. Taki kawał wykręciła OSP w Mrzeżynie. Tym ciekawszy udał się żart z uwagi na lokalizację jednostki. Gdyby ktoś miał wątpliwości – gmina Trzebiatów leży nad morzem Bałtyckim J

PSP ŻARTU SIĘ NIE BOI

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Opolu dodała notkę dot. nowego SLRr spod japońskiej marki. Tym cudownym japońcem okazał się motocykl Honda. Brawo państwówka!

SUCHY CHLEB DLA KONIA… I DRUHÓW

Komuś ewidentnie tęskni się do czasów gdy zamiast Zury wył dzwoneczek a zamiast Diesla do akcji ciągły konie. Tym kimś byli druhowie z OSP Głęboka. Warto się zainteresować jednostką – może będą wydawać swojego Stara za rozsądne pieniądze… J

THW? PEPSI? NIE – TO HEL!

OSP Hel umie w Photoshopie – udowodnili to swoim żartem dotyczącym odgórnego nakazu zmiany barw wozów bojowych z czerwonego na niebieski. W ramach nowego zarządzenia – malaturę zmieniły wozy z OSP Hel oraz WSP Punktu Bazowania Hel. Co ciekawe – OSP Polska Cerkiew również zmieniła malaturę swojego Star-MANa, ale z nieco innego powodu. Such a rebel – żadne nakazy, tylko chęci! J

LŻEJSZYCH NIE BYŁO…

OSP Trzebież również pochwaliła się nowym wozem bojowym… znaczy – „bojowym” to za dużo powiedziane, bo bój prawdopodobnie będzie toczyć jedynie z piaskiem miejscowej plaży podczas gaszenia pragnienia turystów.

TAK SIĘ KOŃCZY OSZCZĘDZANIE NA OSP

OSP Pogwizdów dysponuje dwoma wozami gaśniczymi – starym DAFem i Jelczem GCBA. Brakuje nowych wozów, a stare się męczą. Oto efekt oddania obu gaśniczych do remontu. Zgadujemy, że gotowość bojowa będzie utrzymana póki starczy kostek cukru J

POSZUKIWANIA W POWIECIE STRZELIŃSKIM

Na wysoką skalę zorganizowane poszukiwania. Zaangażowano straż, ZRM-y i policję. Nic tylko pogratulować motywacji!

POWODZI SIĘ W RACIBORZU

OSP Racibórz-Sudół to nie jedyna jednostka, która otrzymała taki dar od bezdomnego. Niemniej jednak społeczność się cieszy. Kolor ładny… J

A TERAZ W DRUGĄ STRONĘ…

W OSP Pinczyn pojawił się podobno nowy sportowy samochód. Hmmm… ciekawe – ilu hojnych darczyńców składało się na ten wózek. Post okazał się na tyle wiarygodny, że jednostka musiała sama pisać sprostowanie! J

…A TEGO NIE ZROZUMIELIŚMY

Na stronie OSP KSRG ROPA zdarzyła się rzecz dziwna. Część ludzi zaznaczyła reakcję „ha ha” pod postem informującym o… zbiórce (sic!)

WISIENKA NA TORCIE

Żartem, który stał się wówczas najgłośniejszy okazał się post OSP Łomianki. Przedstawiał on drugi pojazd ofiarowany przez bezdomnego na rzecz strażaków-ochotników. Wartość białego Porsche może być zbliżona do wartości czerwonego Merca z OSP Racibórz. Jeżeli Pan bezdomny to czyta – to redakcja również pragnie bardzo gorąco podziękować. Wszak niezbyt często zdarzają się tacy hojni darczyńcy – szczególnie dzielący się całym swoim światem (lub czterema kątami).

Oczywiście nie bylibyśmy w stanie przedstawić wszystkich żartów. Ich kolejność również nie jest układana – tym bardziej, że części z was niektóre kawały mogą wydać się mniej smaczne. Kwestia dystansu i podejścia. Redakcja gratuluje pomysłowości. Nie możemy doczekać się kolejnego Prima Aprilis!

Strażacki.pl

 

1 kwietnia dużo działo się w


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Czytaj również