Rzeszów

Strażacy włączyli się w akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Strażacy włączyli się w akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”
Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie włączyli się w akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Zebrane dary trafią do dzieci z ubogich rodzin, podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych oraz ośrodków opiekuńczych
 
W tym roku, 29 listopada strażacy towarzyszyli wolontariuszom przy Radiu Rzeszów. Darczyńcy mogli obejrzeć z bliska sprzęt, jakiego używają strażacy, jak też porozmawiać z ratownikami o spe­cyfice ich służby. Dzieciaki, oddając swoje zabawki na rzecz potrzebujących koleżanek i kolegów, mogły wejść do strażackiego samochodu, usiąść za jego kierownicą. Można było przymierzyć strażacki hełm i porozmawiać z prawdziwym strażakiem. 
 
Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbywa się na terenie województwa podkarpackiego już od kilku lat. Ideą akcji jest udzielenie pomocy potrzebującym dzieciom, a celem dostarczenie potrzebnej żywności, odzieży, zabawek, artykułów szkolnych, a także środków chemicznych. Akcja jest skierowana do dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieci niepełnosprawnych oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków opiekuńczo wychowawczych.
 
Foto. mł. bryg. mgr inż. Marcin Betleja
 
Strażacki.pl

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie włączyli się w akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zi

Galeria

Czytaj również