Świątniki Górne środa, 25 października 2017

Strażacy własnymi siłami wyremontowali TATRE!

Strażacy własnymi siłami wyremontowali TATRE!

Cała historia zaczęła się na początku roku podczas pożaru stodoły w Olszowicach kiedy to w pojeździe druhów z OSP Świątniki Górne awarii uległa autopompa. Druhowie szybko znaleźli firmę, która przeprowadziła kapitalny remont autopompy jednak remontu wymagała również zabudowa pojazdu.

Jednostki nie było stać na usługi profesjonalnej firmy, dlatego druhowie postanowili zrobić to sami. Druhowie prawie codziennie przez pół roku spotykali się po pracy i własnymi siłami po kilka godzin prowadzili prace remontowe, których zakres obejmował m.in. wymianę poszycia zewnętrznego, wymianę skorodowanych elementów profili bocznych i górnych konstrukcji zabudowy, usunięcie pianki ochronnej, która nasiąknięta była wodą, czyszczenie skorodowanych profili i zabezpieczenie farbą antykorozyjną, wymianę nadkoli tylnych , wyczyszczenie zbiornika i wspawanie nowych grodzi, zabezpieczenie zbiornika specjalnym lakierem antykorozyjnym, piaskowanie i malowanie proszkowe elementów, które udało się zdemontować, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana oświetlenia na LED, montaż oświetlenia pola pracy, montaż nowych lamp i zderzaka z tyłu, montaż kamery cofania, remont działka wodno - pianowego, montaż halogenów z przodu, wymiana przewodów powietrznych, malowanie kabiny, montaż rolet, wykonanie nowej zabudowy przedziałów na sprzęt, malowanie felg, oraz wiele innych drobnych prac.

W dniu 17.10.2017 r. samochód GCBA TATRA powrócił do gotowości bojowej.

-Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla : Pana Sławomira Kotarby i wszystkich pracowników firmy BTH Import Stal oraz Firmy Color- Plus, za wsparcie, życzliwość, wyrozumiałość, oraz profesjonalne wykonanie swojego zadania. Dziękujemy Wszystkim druhom i druhnom, którzy poświęcili swój wolny czas na prace remontowe. Dziękujemy członkom drużyny MDP , którzy również brali udział w pracach remontowych oraz przy sprzątaniu po remoncie. W tym roku planowaliśmy zakupić nowe ubrania bojowe, hełmy, węże, oraz niezbędny sprzęt gaśniczy. Niestety wszystkie nasze oszczędności musieliśmy wydać na prace związane z remontem samochodu. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą zarówno do przedsiębiorstw jak i do osób prywatnych o wsparcie dla naszej jednostki w postaci środków pieniężnych (darowizny), które przeznaczymy na doposażenie naszej jednostki w niezbędny sprzęt. Pomaganie innym leży w naszej naturze, więc kiedy my potrzebujemy pomocy, zwracamy się do Państwa, jako do naszych przyjaciół. Dziękujemy za każdą możliwą pomoc i wsparcie. Druhowie OSP Świątniki Górne. OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH 32-040 ŚWIĄTNIKI GÓRNE K.BRUCHNALSKIEGO 4 KBS Centrala ul. Rynek Kleparski 8 31-150 Kraków NUMER KONTA : 70 8589 0006 0290 0930 5496 0001.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl