Strażacy z promilami

Strażacy z promilami

Dwóm strażakom z województwa lubuskiego grozi wydalenie ze służby. Wszystko przez to, że byli pod wpływem alkoholu podczas ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

9 października w Komendzie Powiatowej PSP w Sulęcinie odbyła się część teoretyczna ćwiczeń z ratownictwa chemiczno - ekologicznego z udziałem strażaków ze wszystkim komend PSP z terenu województwa.

Tego samego dnia około południa jak informuje portal gorzow.wyborcza.pl ćwiczenia wizytował jeden z zastępców lubuskiego komendanta wojewódzkiego straży pożarnej. Nabrał on podejrzeń, co do stanu trzeźwości podwładnych, którzy w jeden z grup zachowywali się agresywnie i wulgarnie. W związku z tym podjęta została decyzja o wezwaniu na miejsce policji.

Zdarzenie potwierdziła lubuska policja.  - Zostaliśmy poproszeni przez strażaków o sprawdzenie stanu trzeźwości. Dwóch mężczyzn było pod wpływem alkoholu - powiedział Sławomir Konieczny, rzecznik policji. Nieoficjalnie mówi się że strażacy mieli około 1,5 promila alkoholu we krwi.

Obaj strażacy zostali wykluczeni z udziału w zajęciach i wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Grozi im obniżenie stopnia oraz wydalenie ze służby. 

Strażacki.pl

Dwóm strażakom z województwa lubuskiego grozi wydalenie ze służby. Wszystko przez to, że byli pod wp


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również