Strażacy zbierają na wyjazd na World Police and Fire Games 2017

Strażacy zbierają na wyjazd na World Police and Fire Games 2017

Drużyna Polskich Strażaków to grupa ludzi która na co dzień naraża własne życie ratując innych. Każdy z nich czynnie bierze udział w licznych akcjach ratowniczo - gaśniczych w całym kraju. Prócz zaangażowania w służbę mają także inną pasję jaką jest siatkówka. Są to ludzie którzy z sukcesami zdobywali medale młodzieżowych i juniorskich Mistrzostw Polski, a teraz występują na parkietach 2 i 1-ligowych.

Całkowity koszt wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i udziału w zawodach jest bardzo wysoki. Trzy największe jego elementy są dla nich nie do przeskoczenia i mogą okazać się barierą, którą można przeskoczyć z Waszą pomocą:

  • Koszty przelotu do USA i z powrotem,

  • Noclegi (pobyt 8 dni),

  • Koszty związane z rejestracją.

Wyjazd na Igrzyska Strażaków i Policjantów to inicjatywa samych strażaków. Wszystkie koszty muszą ponieść z własnej kieszeni. Z racji tego liczą na pomoc sponsorów, darczyńców i społeczeństwa. Dlatego też napisali do naszego portalu z prośbą o pomoc.

The World Police and Fire Games ( WPFG ) - odbywające się co 2 lata zawody sportowe, otwarte dla aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy policji, straży pożarnej jak i innych formacji mundurowych z całego świata. Federacja WPFG jest ramieniem California Athletic Federation ( CPAF ).

W zawodach bierze udział około 12 tyś. osób, nieco mniej niż w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, a więcej niż trzecich największych zawodach sportowych na świecie Commonwealth Games.

The World Police and Fire Games federation istnieje od 1984 roku, a pierwsze zawody odbyły się w San Jose w Californii w 1986 roku w których wzięło udział 8 tyś. zawodników. Największe WPFG odbyły się w Nowym Jorku w USA, w których wzięło udział 16 tyś.zawodników z 59 krajów.

Drużynę strażaków można wesprzeć wpłacając pieniądze na https://polakpotrafi.pl/projekt/2017-world-police-and-fire-games-los-angeles

https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=E6NBFfzjdYs

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl