Kraj

Strażacy z KM PSP w Olsztynie z medalami Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022 w Portugalii

Strażacy z KM PSP w Olsztynie z medalami Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022 w Portugalii

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie z medalami Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022 w Portugalii.

Dobiegła końca 14 edycja Mistrzostw Świata Strażaków World Firefighters Games 2022, które odbyły się w Lizbonie w Portugalii. Mistrzostwa trwały od 30 kwietnia do 07 maja. Światowe Igrzyska Strażaków to międzynarodowe wydarzenie sportowe odbywające się co dwa lata, gromadzące strażaków z różnych państw. Pierwsze takie zawody miały miejsce w 1988 roku w Nowej Zelandii. Impreza zawsze gromadziła od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zawodników z kilkudziesięciu krajów, rywalizujących ze sobą w kilkudziesięciu dyscyplinach. Celem zawodów jest spotkanie się przedstawicieli zawodu strażaka w nieco innych okolicznościach jak działania ratowniczo – gaśnicze.

Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie reprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczą nr 1 w Olsztynie: sekc. Michał Kopeć – kolarstwo górskie MTB i mł.asp. Maciej Wiśniewski – triathlon. Strażacy stanęli na linii startu, odpowiednio 06.05 sekc. Michał Kopeć i 07.05 mł.asp. Maciej Wiśniewski. Jeden jak i drugi godnie się zaprezentowali zdobywając:

Mistrzostwo Świata Strażaków w triathlonie kat. 20-29 – mł.asp. Maciej Wiśniewski

Wicemistrzostwo Świata Strażaków kolarstwie górskim MTB w kat. 30-39 – sekc. Michał Kopeć

Udział strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie w Mistrzostwach Świata Strażaków w Portugalii był możliwy dzięki wsparciu: Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz firmy Michelin Polska sp. z o.o.  za co składamy serdeczne.

Źródło: KM PSP w Olsztynie 

Strażacki.pl

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie z medalami Mist

Galeria

Czytaj również