Szwecja: Kolejny dzień walki Polskich strażaków

Szwecja: Kolejny dzień walki Polskich strażaków

Dzisiaj Komenda Główna PSP opublikowała najnowszy raport z działań naszych strażaków w Szwecji. Od samego początku działania Polaków prowadzone były w trzech strefach.

Jak informuje KG PSP w strefie 2 (okolice miejscowości Kontoret), dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych ratowników, sytuacja uległa znacznej poprawie, a strefa ta mogła zostać przekazana szwedzkim strażakom. Sytuacja polepsza się również w strefie pierwszej w okolicach miejscowości Storbrattan. Tutaj działania gaśnicze prowadzone są wspólnie ze strażakami ze Szwecji, przy wsparciu helikopterów. W najbliższym czasie planowane jest zakończenie prac przez Polaków w tej lokalizacji.

W tej chwili najbardziej intensywne działania gaśnicze prowadzone są w strefie 3 (pomiędzy miejscowościami Karbole i Ljusdal). Wcześniejsze działania pozwoliły na częściowe ugaszenie wielu ognisk pożaru, jednak w dalszym ciągu nasi strażacy utrzymują pełną gotowość bojową podwójnej magistrali wodnej i stanowisk gaśniczych w oczekiwaniu na przyjście kolejnych fal ognia. Warunki terenowe i pogodowe nie sprzyjają prowadzeniu akcji gaśniczej, ponieważ wieje silny i zmienny wiatr, a ponadto wzrosła temperatura otoczenia. - Czytamy na stronie KG PSP. Jak poinformował Dowódca Grupy mł. bryg. Michał Langner, z uwagi na pogarszającą się sytuację pogodową, chwilowo z części strefy 3 wycofano zastępy celem dokonania zrzutów wody z powietrza przez załogi helikopterów przy wykorzystaniu tzw. „bambi bucket”. W strefie tej działają siły i środki modułów: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W szczytowym momencie w działaniach brało udział 90 strażaków oraz 25 pojazdów.

Co ciekawe w sztabie akcji prowadzone są rozmowy, aby nasi strażacy zostali zaangażowani poza strefą 3, co oznaczałoby dyslokację Bazy Operacji i przesunięcie Grupy w inny region Szwecji.

Źródło: KG PSP straz.gov.pl

Strażacki.pl

Dzisiaj Komenda Główna PSP opublikowała najnowszy raport z działań naszych strażaków w Szwecji. Od


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również