poniedziałek, 25 grudnia 2017

Tragiczne statystyki Wigilii

Tragiczne statystyki Wigilii

W wigilijną niedzielę (24.12.2017 r.) na polskich drogach doszło do 60 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 76 zostało rannych. Również 9 osób zginęło, a 11 zostało rannych w wyniku wigilijnych pożarów informuje KG PSP w Warszawie. Strażacy interweniowali też często przy usuwaniu skutków silnego wiatru i opadów deszczu.

Do najbardziej tragicznych zdarzeń doszło w nocy, w miejscowości Kobyłce (woj. mazowieckie) samochód potrącił trzy kobiety wracające z pasterki. Również w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do potrącenia dwóch pieszych, jedna z nich zmarła na miejscu wypadku. W Krakowie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w słup sieci trakcji tramwajowej. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP, ZRM (w tym LPR), Policja oraz służby MPK. Niestety mimo podjętej reanimacji kierująca pojazdem zmarła na miejscu zdarzania. Zatrzymano też 163 pijanych kierowców. Policja spodziewa się największego ruchu w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia, apeluje również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

W niedzielę w Polsce doszło też do 155 pożarów w budynkach mieszkalnych. Najtragiczniejsze miały miejsce m.in. w Klonowcu Starym, Gdańsku, Poznaniu, czy Tarnobrzegu. Łącznie w pożarach zginęło 9 osób, 11 zostało rannych.

Oprócz pożarów strażacy interweniowali wczoraj równie często przy zdarzeniach związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu. Na terenie Polski były to łącznie 822 wyjazdy (wiatr) i 57 interwencji (deszcz). Najwięcej pracy przy usuwaniu skutków wichur mieli strażacy z województwa Pomorskiego. Były to głównie zdarzenia związane z usuwaniem wiatrołomów, czy zabezpieczaniu uszkodzonych fragmentów dachów. To również na pomorzu miało miejsce najtragiczniejsze zdarzenie związane z silnym wiatrem – drzewo spadło na samochód, zginęła jedna osoba.

Szczegóły dotyczące poszczególnych zdarzeń można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Sporządzono na podstawie danych statystycznych i informacji KG PSP, 25.12.2017 r.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Łukasz Jachimowicz/ Strazacki.pl

Czytaj również