Chytre

Tragiczny pożar w powiecie hajnowskim

Tragiczny pożar w powiecie hajnowskim
Dwoje dzieci w wieku 4 i 7 lat zginęło w pożarze drewnianego domu w miejscowości Chytre koło Hajnówki. Zgłoszenie o palącym się obiekcie strażacy odebrali o godzinie 17:50. W chwili przybycia na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej płomienie obejmowały duża cześć wnętrza i przez drzwi wejściowe oraz okna wydostawały się na zewnątrz. Po uzyskaniu informacji, że w środku znajdują się dzieci strażacy natychmiast rozpoczęli akcję gaśniczą połączoną z przeszukiwaniem palących się pomieszczeń.
 
Ze względu na duże zadymienie i znaczną temperaturę wewnątrz pomieszczeń poszukiwania były znacznie utrudnione. W trakcie działań odnalezione i ewakuowane zostały dwie dziewczynki. Jednak mimo podjętej akcji ratunkowej przybyły miejsce lekarz stwierdził ich zgon. W pożarze poparzone zostały także dwie starsze osoby, które trafiły do szpitala. Z pomieszczenia kuchennego na zewnątrz budynku została wyniesiona butla z gazem propan - butan. Następnie zastępy prowadziły dogaszanie budynku zarówno na parterze jak i na poddaszu budynku.
 
Działania gaśnicze, w które zaangażowanych było 34 strażaków trwały w sumie około 5 godzin. Przyczynę pożaru i jego okoliczności bada Policja. 
 
Tekst. KW PSP Białystok
Foto. Podlaska Policja 
Strażacki.pl

Dwoje dzieci w wieku 4 i 7 lat zginęło w pożarze drewnianego domu w miejscowości Chytre koło Hajnó

Czytaj również