Poznań

Trwają poszukiwania zaginionej w Poznaniu Ewy Tylman

Trwają poszukiwania zaginionej w Poznaniu Ewy Tylman

Od ponad tygodnia trwają intensywne poszukiwania zganionej w nocy z 22 na 23-go listopada w Poznaniu Ewy Tylman. Ostatni raz zaginiona była widziana w obecności swojego kolegi przez kamerę monitoringu miejskiego feralnej nocy po godzinie 3 nad ranem na ulicy Mostowej w okolicy Warty i Mostu św.Rocha. Następnie ślad po poszukiwanej urywa się.

Od samego początku w poszukiwaniach uczestniczą funkcjonariusze wielkopolskiej policji , którzy dodatkowo od weekendu wsparci są także przez funkcjonariuszy z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych z Komendy Głównej Policji, ratowników PCK, strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy JRG-4 Poznań oraz strażaków z innych województw Polski. Do Poznania ściągnięte zostało także specjalne Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań. Wóz techniczno-sztabowy, który umożliwia na miejscu zdarzenia prowadzenie i koordynowanie działań poszukiwawczych. Jest wyposażony w system teleinformatyczny, w urządzenia GPS, radiostacje, dron, urządzenia do nokto i termowizji, czyli do pracy także nocnej. Jest to w pełni samodzielne stanowisko prowadzenia działaniami - mówił na spotkaniu z mediami Dariusz Żabiński z Komendy Głównej Policji.

Ponadto w działaniach uczestniczy także śmigłowiec KWP Poznań oraz łodzie z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. Ze szczególną uwagą przeszukiwany jest odcinek koryta Warty między mostem Chrobrego i Królowej Jadwigi. Zastosowane zostały także specjalne metody poszukiwań. Zastosowaliśmy nowe metody poszukiwań, praca tzw. szybkimi trójkami. Cały obszar został podzielony na sektory około 8 hektarowe, każdy sektor ma przydzieloną grupę poszukiwawczą, która dokładnie penetruje teren. Szukamy wszelkich śladów bytności, najdrobniejszych przedmiotów osobistych i innych rzeczy, które mogłyby wskazać, że ta osoba się tutaj znajdowała - dodaje Żabiński. W weekendowych poszukiwaniach uczestniczyło 20 grup, po 3 osoby - ratownik PCK, strażak i policjant. Swoje działania prowadziła także agencja detektywistyczna Krzysztofa Rutkowskiego, która odnalazła w Warcie fragment ludzkiego ciała. Prawdopodobnie jednak nie jest on związany ze sprawą zaginionej Ewy.

W drugim tygodniu poszukiwań swoje działnia prowadzą nadal ludzie Krzysztofa Rutkowskiego oraz Policja. Przeszukiwania w dalszym ciągu jest rzeka warta oraz jej okolice. Działania wykraczają już także poza samo centrum Poznania i prowadzone są także na terenie powiatu i Województwa wielkopolskiego.

1

Jednak na chwilę obecną działania te nie przyniosły przełomu w sprawie, stąd apel policjantów i detektywa, aby wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej, kontaktowały się z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto przy ul. Polanka 24 - pod numerami telefonu 61 841 23 13; 61 841  23 11 lub numerem alarmowym biura detektywistycznego Rutkowski 600 007 007 (czynne całą dobę). Biuro detektywistyczne wyznaczyło także nagrodę w wysokości 40 tys. zł. za przekazanie informacji, które pomogą znaleźć zaginioną Ewę Tylman. 

Strażacki.pl

Od ponad tygodnia trwają intensywne poszukiwania zganionej w nocy z 22 na 23-go listopada w Poznaniu Ewy

Galeria

Czytaj również