Tryńcza środa, 03 stycznia 2018

Tryńcza: Strażak wśród ofiar tragedii. Dzisiaj ostatnie pożegnanie.

Tryńcza: Strażak wśród ofiar tragedii. Dzisiaj ostatnie pożegnanie.
29 grudnia 2017 roku z rzeki Wisłok w miejscowości Tryńcza wyłowiono wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała pięciu młodych osób. Tragedia, do której doszło na Podkarpaciu poruszyła całą Polskę. Dzisiaj o godz. 13:00 w Tryńczy zostaną pożegnani Sławek i Bogdan. Sławek był prężnie działającym strażakiem w swojej miejscowej jednostce OSP.
 
Sławka poznałem 7 lat temu kiedy dołączyłem do jego jednostki OSP Ubieszyn. Był uśmiechniętym i wesołym chłopakiem - wspomina jeden z kolegów ze straży.
 
Jak się dowiedzieliśmy zmarły strażak był bardzo blisko związany ze strażą pożarną. Jego przygoda zaczęła się już w młodzieżowej drużynie pożarnicznej. W ostatnim czasie jeździł do pracy za granicę, jednak zawsze pamiętał o swojej miejscowej jednostce. Świadczy o tym chociażby to, że po powrocie z zagranicy z prywatnych środków wspólnie z kolegą zasponsorował 8 hełmów. 
 
Można powiedzieć, że razem ze Sławkiem rozwijaliśmy tą OSP - dodaje nasz rozmówca.
 
OSP Ubieszyn to nieduża jednostka, lecz prężnie działająca w obszarze zadań jej powierzonych. Sławek jeździł do zabezpieczeń, podczas których kierował ruchem drogowym, uczestniczył we wszystkich manewrach pożarniczych, był również zawsze obecny w czasie zawodów sportowo-pożarniczych.
 
Podczas jednej z ostatnich akcji wraz ze swoją jednostką został zadysponowany do poszukiwań zaginionej kobiety, dwa miesiące później to cała okolica szukała Sławka...
 
 

--> [NOWE FAKTY] Tragiczny finał poszukiwań nastolatek z Tryńczy.

Źródło zdjęć: tryczna.eu

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Autor: Marcin Rudzik

Czytaj również