Włocławek

W ANWILU zabrzmią syreny – na szczęście to tylko ćwiczenia!

W ANWILU zabrzmią syreny – na szczęście to tylko ćwiczenia!

Dziś (15.11.2018 r.) włocławska spółka z Grupy ORLEN wspólnie z Państwową Strażą Pożarną przeprowadzi ćwiczenia  z zakresu ratownictwa chemicznego, sprawdzające funkcjonowanie zarówno Wewnętrznego, jak i Zewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego. Ich elementem będzie przetestowanie syren alarmowych oraz świateł blokadowych ruchu kołowego na drodze krajowej nr 91.

Państwowa Straż Pożarna wspólnie z Zakładową Strażą Pożarną ANWIL S.A. sprawdzi swoje przygotowanie do zwalczania i usuwania ewentualnych skutków awarii przemysłowej. Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemicznego o III stopniu trudności odbędą się na terenie przedsiębiorstwa  oraz w jego najbliższym otoczeniu.

W ich trakcie zostanie ocenione wyszkolenie ratowników Zakładowej Straży Pożarnej ANWIL, stan gotowości operacyjno-technicznej sił i środków zadysponowanych do ćwiczeń oraz współdziałanie poszczególnych służb na czele z Państwową Strażą Pożarną. Zostaną również przetestowane syreny alarmowe oraz światła blokadowe ruchu kołowego na drodze krajowej nr 91.

Organizatorzy proszą o zachowanie spokoju i nie traktowanie ćwiczebnych sygnałów alarmowych jako rzeczywistego zagrożenia.

Żródło: kujawy.psp.gov.pl

Fotografia ilustrowana

 

Strażacki.pl

Dziś (15.11.2018 r.) włocławska spółka z Grupy ORLEN wspólnie z Państw


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Czytaj również

blog comments powered by Disqus