W Finlandii ratownicy i strażacy otrzymają kamizelki kuloodporne!

W Finlandii ratownicy i strażacy otrzymają kamizelki kuloodporne!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Finlandii wydało zalecenie, aby służby ratunkowe zamówiły sprzęt ochronny dla ratowników medycznych oraz strażaków. Chodzi o kamizelki kuloodporne i kaski ochronne.

W sprzęt ochronny ratownicy medyczni i strażacy zostaną doposażeni już w tym roku. Stacje ratownictwa mają ocenić, ile sprzętu tego rodzaju jest im potrzebne. Według ministerstwa powodem jest zwiększona ocena zagrożenia wobec służb, nie tylko w Finlandii, lecz w całej Europie.

Esko Koskinen z departamentu ratownictwa fińskiego MSW w rozmowie z fińskim radiem Yle powiedział, że ratownicy wzywani do udzielania pierwszej pomocy coraz częściej spotykają się z przemocą. Wskazał, że taka jest europejska rzeczywistość, "a zdarzenie w Turku przeniosło ją do Finlandii". Informuje Rzeczpospolita na swoim portalu.

W Europie dochodzi do wielu sytuacji, w których atakowani są mundurowi pracownicy różnych służb powiedział Esko Koskinena. Finlandia chce się przygotować na takie sytuacje. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaleciło również aby ze względów bezpieczeństwa, pracownicy służb nie nosili mundurów w czasie wolnym.

Na podstawie rp.pl; Foto ilustrowane Strazacki.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl