Warszawa piątek, 15 grudnia 2017

W Komendzie Głównej PSP podpisano porozumienie z GDDKiA

W Komendzie Głównej PSP podpisano porozumienie z GDDKiA

W piątek, 15 grudnia 2017 roku w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga podpisali porozumienie, którego celem jest standaryzacja zasad współpracy jednostek PSP i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak czytamy na stronie Komendy Głównej PSP, w ramach porozumienia zostaną ujednolicone procedury postępowania podczas zdarzeń na drogach. Państwowa Straż Pożarna będzie przekazywać GDDKiA dane o zdarzeniach drogowych zaistniałych na drogach krajowych oraz informacje o przewidywanym czasie trwania akcji ratowniczej. Natomiast, GDDKiA zobowiązała się m.in. do informowania PSP o wprowadzanych ograniczeniach w ruchu lub zamykaniu dróg i drogowych obiektów inżynierskich oraz trasach wyznaczonych objazdów.

Porozumienie będzie obejmować również współdziałanie w ramach akcji edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym symulacji akcji (ćwiczeń) ratunkowych związanych z występującymi zdarzeniami drogowymi.

Na podstawie straz.gov.pl; Foto KG PSP

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również