Pustków Żurawski

W Pustkowie Żurawskim po raz drugi poleje się krew!

W Pustkowie Żurawskim po raz drugi poleje się krew!

Za dwa tygodnie 20 października 2018 roku w Pustkowie Żurawskim odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Organizatorem akcji jest OSP w Pustkowie Żurawskim.

Krew będzie można oddać 20 października w godzinach 9:00 - 13:00 w Świetlicy Wiejskiej w Pustkowie Żurawskim (powiat wrocławski) przy ulicy Kolejowej tuż obok szkoły.

Pomysłodawcą akcji jest druh Adrian Wilczyński z miejscowej OSP. To on jest kołem napędowym akcji i to właśnie On zwrócił się do nas z prośbą rozpropagowania tej jak ważnej akcji. Pomysł Akcji Krwiodawstwa zrodził się przez dwa główne czynniki - mówi pomysłodawca. Pierwszy to chęć niesienia pomocy ludności której na co dzień pomaga się podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Drugi to dedykacja dla wszystkich osób rannych w wypadkach komunikacyjnych jak i innym potrzebującym Daru Donacji Krwi. Akcja Krwiodawstwa to trzeci sposób który w naszej jednostce miejmy nadzieję zostanie filarem do pomocy osobom potrzebującym tak cennego daru jakim jest krew, której jak wiadomo nie da się wyprodukować - komentuje Adrian Wilczyński

Udział w akcji mogą brać wszyscy, którzy chcą oddać krew – mówi druh Adrian Wilczyński, jest to akcja organizowana przez strażaków jednak liczymy na wszystkich ludzi by pokazać że wspólnie ze strażakami można wiele - dodaje.

Podczas pierwszej Akcji Krwiodawstwa druhom udało się zebrać 17 litrów krwi, natomiast chętnych do oddania krwi zgłosiło się około 55 osób.

Poniżej kilka zdjęć z pierwszej edycji Akcji Krwiodawstwa w Pustkowie Żurawskim.

Jeszcze raz w imieniu druhów serdecznie zapraszamy w dniu 20 października do Pustkowa Żurawskiego! Na naszym portalu znajdziecie również relację z drugiej edycji Akcji Krwiodawstwa.

Strażacki.pl

Za dwa tygodnie 20 października 2018 roku w Pustkowie Żurawskim odbędzie się Akcja Krwiodawstwa. Organ


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus